Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

FTX’in ABD İştirakı FTX.US Yeniden Yapılanıyor: CEO ve Merkez Ofisi Değişiyor

Bahamalar merkezli kripto para borsası FTX, borsanın ABD iştirakı FTX.US Başkanının görevden alınmasının ardından şimdi de genel merkezini Chicago’dan Miami’ye taşıyacağını duyurdu.

FTX.US CEO’su Brett Harrison 27 Eylül tarihinde Twitter üzerinden paylaştığı bir gönderide, koltuğunu Zach Dexter‘a devrettiğini açıkladı. Önümüzdeki birkaç ay içinde kademeli olarak görevini devredeceğini belirten CEO, şirketin danışmanlık koltuğuna oturacağını da ifadelerine ekledi. FTX.US’a yeni başkan olarak seçilen Dexter önceki süreçte LedgerX‘in CEO’luğunu yapıyordu.

Bu denli büyük bir borsanın CEO değişikliğine gitmesi her ne kadar kulağa çarpıcı gelse de, son dönemlerde birçok önemli borsanın CEO değişikliği yaptığı biliniyor. Kraken’in CEO’su Jesse Powell‘ın ardından iflas başvurusunda bulunan Celsius Network‘ün CEO’su Alex Mashinsky de yakın zamanda görevinden ayrılacağını duyurmuştu.

Öte yandan FTX.US sadece CEO değişikliğiyle de sınırlı kalmıyor. Kripto para borsası tarafından yapılan açıklamaya göre şirketin Chicago‘daki ABD merkez ofisi Miami‘ye taşınıyor. Kendine yeni mesken olarak Miami’yi seçen FTX, geçen sene NBA takımı Miami Heat‘in stadyumunun isim haklarını 135 milyon dolara satın aldığını açıklamıştı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!