verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

G20’nin Kripto Para Düzenlemeleri Birkaç Ay Sonra Hazır Olabilir

G20 üyesi ülkeler önümüzdeki birkaç ay içerisinde kripto paralarla ilgili hazırladıkları düzenlemeleri tamamlayabilirler.

Bitcoin‘in son günlerde yaşadığı artış gerek finans kurumlarının gerekse çeşitli hükümet yetkililerinin ilgisini çekmeyi başardı. Çağımızın en popüler piyasalarından biri haline gelen kripto para piyasası, çeşitli alanlarda başarı gösterse de hala tam anlamıyla düzenlenebilmiş değil.

G20 üyesi olan dünyanın en büyük 20 ülkesi geçtiğimiz aylarda Arjantin’de bir araya gelmiş, kripto para düzenlemeleriyle ilgili araştırmalar yapmaya başlamıştı. Bu ülkeler kripto paraların Mali Eylem Görev Gücü (FATF) standartlarına uygun olacak şekilde düzenlenmelerini öneriyorlar.

Japonya’daki yerel kaynaklarına göre G20 üyesi ülkeler kripto paralarla ilgili yaptıkları çalışmaları önümüzdeki üç ay boyunca sürdürmeye devam edecekler. Ayrıca bu konunun haziran ayında Fukuoka’da gerçekleşecek etkinlikte yeniden masaya yatırılması bekleniyor.

AMBCrypto tarafından yapılan bir habere göre birkaç ay içerisinde bir araya gelecek olan bu ülkeler “dijital paralarla ilgili yeni bir uluslararası düzenleme önerisi” sunabilirler.

Leave a comment