verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Goldman Sachs: 26 Trilyon Dolarlık Piyasa Ödemelerde Bitcoin’i Kullanabilir

Dünyanın önde gelen bankacılık devi Goldman Sachs’ın “yıllık sigortacılık anketi”nde Bitcoin’e yer verildi. 26 trilyon dolarlık piyasanın yarısını temsil eden katılımcıların verdikleri cevaplardan kripto paralara ısınmaya başladıkları sonucuna ulaşıldı.

Forbes’ın haberine göre bankacılık devi Goldman Sachs 328 finans yetkilisinden oluşan katılımcılar üzerinde yaptığı ankette %6‘lık kesimin kripto paralara yatırım yaptığı ve yatırım yapmayı düşündükleri sonucuna ulaşıldı. Ankete göre sigorta şirketlerinin büyük bir kısmının kripto paralara yatırım yapmadıkları görülse de son dönemde yaşanan piyasa dalgalanmaları ve düşüşler göz önüne alındığında Goldman Sachs bu oranın olumlu olduğunu belirtti.

Goldman Sachs’ın Küresel Sigorta Varlık Yönetimi ve Likidite Başkanı Mike Siegel yaptığı açıklamada, gerçekleştirilen anket katılımcılarının 26 trilyon dolarlık piyasayı oldukça iyi temsil ettiğini düşündüklerini söyledi.

Ankette kripto paralar özel sermaye, emtialar ve hisse senetlerinden sonra 5. sırada yer aldı. Bununla birlikte geçtiğimiz hafta JP Morgan tercih edilen alternatif yatırım ürünleri konusunda yaptığı sıralamada kripto paraları gayrimenkulün önünde tutmuştu.

Goldman Sachs 11.sini yayınladığı ankette ilk defa kripto paralara yer vermiş oldu. Şirketin yetkilisi Siegel kripto paraların pratikleşmesi ile birlikte daha etkili bir araca dönüşeceğini, sigorta şirketleri tarafından mevcut prim varlıkları arasına dahil edildiğinde 26 trilyon dolarlık piyasanın ödemelerde kullanabileceğini ifade etti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!