verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Goldman Sachs: Gelecekte Kripto Para Sektörüne Girebiliriz

Goldman Sachs CEO’sunun açıklamalarına göre şirketin şu ana dek hiç kripto para ticaret masası açmak gibi bir planı olmadı.

Finans sektörünün en büyük isimlernden olan Goldman Sachs’in kripto para sektörüne girip girmeyeceği konusu uzun süredir tartışılıyor. Bundan birkaç ay önce çıkan haberler, ABD’nin en büyük bankalarından biri olan Goldman Sachs’in kripto paralara özel bir ticaret masası açmayı düşündüğünü öne sürüyordu.

Goldman Sachs CEO’su David Solomon ise geçtiğimiz günlerde ABD’deki Temsilciler Meclisi’nin karşısına çıkarak tanık olarak ifade verdi ve bu konuya değindi. Solomon tarafından yapılan açıklamalar, Goldman Sachs’in aslında hçi böyle bir niyetinin olmadığını gösteriyor.

Solomon, Goldman Sachs’in kripto para tabanlı vadeli işlem sözleşmeleriyle ticaret yapan müşterilerle irtibata geçtiğini ancak kripto paralara özel bir ticaret masası kurmak gibi bir planının asla olmadığını vurguladı. Kendisi aylar önce ilk olarak Bloomberg’de çıkan bu iddialar hakkında şu yorumu yaptı:

“Öncelikle Bloomberg’deki yazının yanlış olduğunu belirtmek istiyorum. Diğer bankalar gibi biz de kripto parasını izliyor, gelişmeleri takip ediyoruz. Ancak şu ana dek kripto para ticaret masası açmak gibi bir planımız olmadı.”

Solomon şirketin şu ana dek böyle bir planı olmadığını belirtse de bu durumun ilerleyen zamanlarda değişebileceğinin de altını çizdi. Kripto para sektörünün hala yasal belirsizliklerle dolu olduğunu vurgulayan Solomon, Goldman Sachs’in ilerleyen zamanlarda sektöre giriş yapabileceğini belirtti.

Leave a comment