verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Tom Lee’den Yeni Açıklamalar: Ayı Piyasası Bitti

Fundstrat Global Advisors adlı kripto para analiz ve danışmanlık şirketinin kurucusu olan Tom Lee, yeni açıklamalar yaparak kripto para sektörüne ilişkin yeni fikirlerini paylaştı.

Daha önce yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in gerçek değerinin 14 bin dolar olduğunu ifade eden Lee, bugün de, bir endekse göre, Bitcoin ve kripto para piyasalarının ayı sezonunun sona erdiğini ifade etti.

Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda Lee, şunları yazdı:

”Bitcoin Misery Index, 4 Nisan günü 89 puanı geçti. Bu rakam, Haziran 2016’dan bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. Bunun iyi ve kötü anlamları var. İyi haber şu ki, 67 puan ve üstü sadece boğa piyasalarında gördüğümüz bir rakam. Kötü olan noktası ise bu rakamdan sonra düşüşler olabilir o da kar alımı ile ilgili.”

Bitcoin’in yaşadığı Nisan başındaki artışın etkileri halen sürüyor. Bu da çok normal bir durum çünkü, lider kripto para birimi uzunca bir süredir bu kadar sevindiren bir ralli yaşamamıştı. Daha önceleri de bu artışın üzerine açıklamalar yapan isimler, artık ayı piyasasının son demlerini yaşadığını ve hatta bittiğini de söylemişti.

Özellikle kurumsal yatırımcı ilgisi, market döngüsü ve ufuktaki blok ödülü yarılanması gibi süreçler, bu noktada yatırımcıları heyecanlandıran detayların başında geliyor. Bakalım Lee ve arkadaşları daha önce birçok seferde olduğu gibi, bu kez de Bitcoin fiyatı ile ilgili olarak doğru bir tahmin yapabilecek mi?

Leave a comment