Kripto para piyasasının en ünlü isimlerinden ve ''boğalarından'' olan Mike Novogratz'ın Galaxy Digital Capital Management platformu, Wall Street'ten yetenek avlamaya devam ediyor. Galaxy Digital kurucusu...

Goldman Sachs Yöneticisi, Mike Novogratz’ın Firmasına Geçiş Yaptı! – Wall Street Kan Kaybetmeye Devam Ediyor

Mike Novogratz

Kripto para piyasasının en ünlü isimlerinden ve ”boğalarından” olan Mike Novogratz‘ın Galaxy Digital Capital Management platformu, Wall Street’ten yetenek avlamaya devam ediyor. Galaxy Digital kurucusu gibi Goldman Sachs bünyesinde çalışmış bir isim olan Ian Taylor‘ı, platformun danışmanlık hizmetleri koluna katmayı başardı.

Bloomberg kaynağının aktardığı habere göre, Taylor 2019 yılının Ocak ayından önce Galaxy Digital’e taşınmış olacak. Taylor’ın LinkedIn profiline göre, kendisi 19 yıla yakın çalıştığı Goldman Sachs grubunda genel müdür görevini üstlenmekteydi. Galaxy Digital geçtiğimiz Şubat ayında 250 milyon dolar toplamayı başardığından beri, özellikle Wall Street’in önemli yöneticilerini avlamaya hız kazandırmıştı.

Bankacılar Kripto Para Firmalarına Akın Ediyor

Novogratz 2018 yılının Nisan ayında yine bir Goldman Sachs yöneticisi olan Richard Kim‘i Galaxy Digital’in COO‘su olarak firmasına katmayı başarmıştı. Kim aslında kendisinden önce Goldman Sachs’tan Galaxy Digital’e geçiş yapan ünlü analist Luka Jankovic’ten sonra firmaya katılan ikinci isim olmuştu ki şu an Ian Taylor ile bu sayı üçe çıktı.

Kripto para endüstrisinin en zengin adamlarından birisi olan Novogratz’ın kendisi de geleneksel finans sektörünü bırakıp kripto para sektörüne geçen ve kendi platformunu kuran isimlerden bir tanesi. Novo geçtiğimiz günkü açıklamalarında mevcut ayı piyasasına rağmen 2019 yılı içerisinde veya 2019’a girmeden yeni rekor seviyelerin görüleceğinden emin olduğunu vurgulamış ve piyasaya umut saçmıştı.

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.