VanEck şu sıralar en çok konuşulan kripto para platformlarından birisi haline geldi ve bunun sebebi ise bir çok kişinin heyecanla beklediği Bitcoin ETF'si. 2018 yılının...

VanEck Piyasa Stratejisti: Bitcoin ETF’si Milyarlarca Dolarlık Yatırım Getirecek

Bitcoin Dolar Fiat

VanEck şu sıralar en çok konuşulan kripto para platformlarından birisi haline geldi ve bunun sebebi ise bir çok kişinin heyecanla beklediği Bitcoin ETF’si. 2018 yılının başından beri heyecanla beklenilen Bitcoin ETF’lerinin, 2017 yılının Aralık ayında fiyatın 20.000 dolara çıkmasını sağlayan Bitcoin Vadeli işlemlerinden çok daha fazla ivme yaratacağı ve piyasanın hiç görmediği seviyelere çıkacağı tahmin edilirken, öncelikle bu ETF’nin onay alması gerekmekte.

VanEck bünyesinde Dijital Varlıklar Stratejisi departmanının yöneticisi Gabor Gurbacs, yakın zamanda CNBC Crypto Trader sunucusu Ran Neuner ile yaptığı bir röportajda, özellikle ETF ve kripto para piyasası için olumlu tahminlerde bulundu. Olası bir Bitcoin ETF onayının sonuçlarına değinen yönetici, ETF’lerin yatırımcı güvenliğini maksimize etme ve katılımcıların risklerini minimize etme konusunda daha iyi bir seçenek olduğunu ve bu yüzden ETF’nin sektöre kurumsal dolar kaynağı sağlayabileceğini vurguladı.

”Şu an için, dijital varlık sektörünün %90 ile %95’i bireysel ilerlemekte. Bu yüzden insanlar daha düşük güvenlik ve emniyet sunan trading platformlarından yatırım yapmakta. Yatırımcılar buna (daha yüksek güvenliğe) alışkın değil.”

VanEck En Yüksek Şansa Sahip

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu bugüne kadar 9 Bitcoin ETF başvurusuna kapıları kapattı ve sebep de temel olarak yatırımcı güvenliği. Sadece VanEck-SolidX tarafından yapılan başvuru, tekrar gözden geçirme için değerlendirme sürecine alındı ki kararın 29 Aralık veya önümüzdeki senenin Şubat 1’i gibi açıklanması beklenmekte.

Planladıkları Bitcoin ETF’sinin, daha önce onaylanana altın ETF’si ile aynı güvenliğe sahip olduğunu belirten Gurbacs, SEC’in daha öncekini onaylamasından dolayı bunu da onaylama ihtimalinin oldukça yüksek olduğunu vurguladı.

”Bizim Altın ETF’lerimiz şimdiden bir kaç milyar dolar seviyesinde. 10 Milyar dolar seviyesinde olan Altın ETF’leri de var. Bir Bitcoin ETF’si bir kaç milyar dolarlık seviyeye ulaşsa bu beni şaşırtmazdı.”

Bunun yanı sıra piyasa manipülasyonu konusuna da değinen yönetici, ”eğer piyasa manipülasyonu varsa, endişe de vardır, yapabileceğimiz her şeyi yaptık.” ifadesini kullandı.

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.