verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Grayscale CEO’su, 2021’de Kripto Para Sektörüne Yön Verecek 6 Unsuru Açıkladı

Kripto para piyasası oldukça çalkantılı ve değişken bir 2020 yılını geride bıraktı. 2020 yılında sektörü etkileyen çok şey yaşansa da yatırımcılar yılın sonunu çoğunlukla Bitcoin fiyatına odaklanarak getirdi. Buna rağmen 2020 yılında kendini iyice belli eden DeFi sektörü, kurumsal yatırımcıların ilgisi ve stablecoin kullanımı gibi konular, 2021 yılında da sürebilir. Grayscale CEO’su ise tam olarak bu konuya parmak basarak kendi tahminlerini paylaştı. 

Grayscale’in kısa süre önce görevine başlayan CEO’su Michael Sonnenshein, 2021 yılının kurumsal yatırımcıların gelmesi açısından önemli olacağını belirtti. Sonnenshein, CFC St. Moritz Konferansı için yaptığı açılış konuşmasında ise 2021 yılına damga vuracak kripto para “trendlerini” açıkladı.

Grayscale CEO’sunun 2021 kripto para sektörü öngörüleri 

Milyarlarca dolarlık kripto para yöneten Grayscale’in CEO’suna göre yatırımcılar 2021 yılında bu alanlara dikkat etmeli:

  • Dijital varlıklara yatırım yapmak ile ilgili kariyer risklerinin azalması.
  • Finansal danışmanların sektöre yönelik ilgisinin artması
  • Kuzey Amerika merkezli ve temiz-enerji temalı kripto para madencilik sektörünün büyümesi
  • Artan stablecoin entegrasyonu
  • Dijital varlıkların ülke çapındaki tanınırlığı ve kabulü
  • Regülasyonlarla ilgili yeni gelişmeler.

Sonneshein, beşinci madde ile ilgili yaptığı açıklamasında bunun merkez bankası dijital para birimlerinin piyasaya sürülmesini kapsayabileceğini belirtti. Buna ek olarak bazı hükümetlerin stratejik rezerv olarak Bitcoin (BTC) yatırımı yapmaları da 2021’de görülebilecek gelişmeler arasında yer alıyor.

Grayscale de 2020 yılında Kuzey Amerika içerisinde Bitcoin ve kripto para madenciliği için 100 milyon dolarlık yatırım ayırması ile biliniyor. Grayscale’in toplam kripto para varlıklarının değerinin 28 milyar doları geçtiği biliniyor.

Grayscale CEO’sunun değinmediği nokta ise bireysel yatırımcıların akını olabilir. Bitcoin fiyatının 40 bin doların üzerini görmesi ile “çiçeği burnunda Bitcoin yatırımcıları” kendilerini göstermeye başladı. Sektöre yeni olan yatırımcıların hedeflerinin ise çoğunlukla uzun vadeli olması, BTC’nin güven kazandığını gösteriyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!