Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Grayscale CEO’su Bitcoin Kendini Kanıtladı Dedi: Artık Geçici Bir Heves Değil!

Grayscale’in CEO’su Michael Sonnenshein, dünya devi kurumların spot Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonu (ETF) başvurusunu BTC’ye karşı artan ciddiyetin bir göstergesi olarak yorumladı. 

Michael Sonnenshein, son günlerin heyecan uyandıran konusu spot Bitcoin ETF başvurularını değerlendirdi. The Block’a verdiği demeçte, BlackRock ve Fidelity gibi dünya devi yatırım şirketlerinin içinde bulunduğu ETF yarışını işaret eden CEO, Bitcoin’in artık geçici bir heves olarak görülmediğini vurguladı.

Kripto para piyasasının ETF talebine olumlu tepki verdiğini belirten Sonnenshein, son haftalarda yaşanan fiyat hareketliliğini bu gelişmelere bağladı:

Piyasa katılımcılarının köklü finans kurumlarının Bitcoin’e girişine olumlu tepki veriyor. Bu gelişmeler, bir zamanlar geçici bir heves olarak görülen Bitcoin’e karşı giderek artan inancı temsil ediyor.

CEO Sonnenshein, ETF yarışında artan rekabeti vurgulamaktan geri durmadı. Piyasa yatırımcılarının yaklaşan büyük dalgayı her neslin başına bir kez gelebilecek bir olay olarak nitelendirdiğini öne sürdü:

Bitcoin’e yeni girenlerle ilgili son gelişmeler, daha geniş anlamda bu varlık sınıfının kalıcı gücünün altını çiziyor. Bununla birlikte birçok yatırımcı artan ivmenin farkında olarak bu durumu nesilde bir kez ortaya çıkan bir yatırım fırsatı olarak görüyor.

Benzer bir açıklamasıyla dikkat çeken BlackRock CEO’su Larry Fink, 5 Temmuz Çarşamba günü Fox Business’a verdiği bir demeçte Bitcoin’i dijital altın olarak nitelendirerek devrimsel gücünü ön plana çıkarmıştı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!