Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ABD’den Gelecek Kritik Veriler Öncesi Bitcoin ve Altcoinlerde Son Durum

ABD’de kısa bir süre sonra açıklanacak haziran ayına ait tarım dışı istihdam verileri ve işsizlik oranlarının Bitcoin (BTC) ve kripto paralara volatilite getirmesi bekleniyor.

ABD tarım dışı istihdam verileri TSİ bugün saat 15.30’da açıklanacak. İşgücü piyasasındaki gidişatın ABD Merkez Bankası (FED) tarafından alınacak faiz kararını ciddi bir şekilde etkilediği düşünülürken piyasa analistleri açıklanacak verilerin enflasyon verisi kadar önemli olduğu öne sürüyor.

Bir önceki veri beklentilerin oldukça üzerinde 339 bin olarak gelmişti. Bugün açıklanacak veride ise beklentiler 225 bin seviyesidir.

Tarım endüstrisi haricindeki mayıs ayı içerisinde çalışan insanların değişikliğini ifade eden verilerin yukarı yönlü ilerlemesi durumunda dolarda artış yaşanabilir. Bitcoin ile ters korelasyon içerisinde hareket eden dolar endeksinin (DXY) artış göstermesi kripto para piyasasını olumsuz etkileyecektir.

Açıklanacak Veriler Öncesi Kripto Paralarda Son Durum

Kripto para piyasası son bir süredir yükseliş periyodunda olsa da son 24 saatte bazı düşüşler gözlemlendi.

Son 24 saatlik periyotta Bitcoin %2,6 düşüşle 30.155 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Major altcoinler de benzer düşüşler yaşadı. Ethereum (ETH) %2,6 düşüşle 1.862, Ripple (XRP) %1,8 düşüşle 0,466, Cardano (ADA) %1,6 düşüşle 0,282 ve BNB (BNB) %2,5 düşüşle 233 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!