Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Grayscale CEO’su, SEC ile Yaptıkları Bitcoin ETF Görüşmesini Yorumladı

Grayscale Investments CEO’su Michael Sonnenshein, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yaptıkları görüşmeleri olumlu olarak değerlendirdi.

Çarşamba günü Yahoo Finance’e konuşan Sonnenshein, spot Bitcoin borsa yatırım fonuyla ilgili yaptıkları görüşmeler hakkında, “İyimser hissediyoruz.” dedi ve “SEC ile aktif olarak iletişim halindeyiz. Onlardan aldığımız sorular, onların da bu konuya dahil olmak, bu konuda ilerleme kaydetmek istedikleri sinyalini veriyor.” diye ekledi.

GBTC’yi borsa yatırım fonuna dönüştürmeye çalışan Grayscale, başvurusunu reddettiği için geçen yıl SEC’yi dava etmiş, mahkemenin Ağustos’ta SEC’nin başvuruyu yeniden değerlendirmesi gerektiği yönünde karar alması sonucunda yasal zafer almıştı.

Sonnenshein, Bitcoin ETF’leriyle ilgili henüz bir zaman çizelgesinin paylaşılmadığını söyledi.

Grayscale CEO’su Sonnenshein, ayrıca JPMorgan CEO’su Jamie Dimon’ın hükümetin yerinde olsa kripto paraları kapatacağıyla ilgili yaptığı yorumları da değerlendirdi. Sonnenshein, her yöneticinin kendince fikirlerinin olabileceğini söyleyerek şu açıklamayı yaptı:

“Ama bir an durup düşünürseniz bu varlık sınıfının kalıcı olduğuna, yatırımcıların bu varlık sınıfına duyduğu ilginin gitgide büyüdüğüne ve tam olarak bu tarzda kuruluşların, bu geleneksel kurumların, iş modellerini çoktan geliştirmeye başlamış bu bankaların bu yeni teknolojilerden sorumlu olduğuna dair hiçbir soru işareti yok.”

 

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!