Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Güney Kore Borsalarında Altcoin Rüzgarı Esiyor: Hacimler Rekor Seviyede!

Güney Kore’nin en büyük dört kripto para borsasının hacimleri 4 milyar doları aşarak yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

Kripto para veri sağlayıcısı Kaiko 11 Nisan tarihinde yayınladığı raporda, Upbit, Bithumb, Korbit ve Coinone’un toplam işlem hacminin şubat ayından bu yana ilk kez 4 milyar doları aşarak yılın en yüksek seviyesine ulaştığını aktardı.

Raporda, söz konusu artışın altcoinlerin Güney Kore’deki kripto para piyasasındaki pazar paylarını %95’e çıkarmasından kaynaklandığı belirtildi. Altcoinlerin Güney Kore piyasasındaki pazar payının ocak ayından bu yana %85’le %68 arasında değiştiği kaydedildi.

Veriler, iki yılda altcoinlerin Güney Kore’deki kripto para piyasasının %80’ine hakim olduğunu öne çıkardı. Güney Kore dışındaki kripto para piyasalarında Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ticaretinin toplam pazar payının %40 ile %50’sine hakimken Kore piyasasının bu anlamda diğer piyasalardan keskin bir şekilde ayrıştığına dikkat çekildi.

Raporda, Güney Kore’nin birçok küçük piyasa değerine ve sığ likiditeye sahip altcoin için birincil pazar olarak görüldüğü ortaya koyuldu. Güney Kore’nin bazı altcoinlerde Binance’in ticaret hacmini oldukça geride bıraktığına değinilirken ülkenin sert regülasyonlarının fiyat arbitrajı yapmayı zorlaştırdığının altı çizildi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!