Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Trading Altyapısı Sunan Popüler Blockchain’e 30 Milyon Dolarlık Yatırım

Katman-1 (L1) blokzinciri geliştiricisi Sei Labs, iki finansman turunda 30 milyon dolar değerinde yatırım topladı.

Sei Labs 11 Nisan Salı günü yaptığı açıklamada, Katman-1 blokzinciri üzerindeki trading platformunu geliştirmeyi ve ürünlerini daha geniş kitlelere yaymayı amaçlayan bir projenin parçası olarak 30 milyon dolar yatırım aldığını ve 800 milyon dolarlık değerlemeye ulaştığını bildirdi.

İki aşamada gerçekleşen finansman turuna Jump Crypto, Distributed Global, Multicoin, Asymmetric, Flow Traders, Hypersphere ve Bixin Ventures gibi sektörün önde gelen yatırımcıları katıldı.

Borsalara trading işlemleri verebilmesi için hizmet veren Sei Labs tarafından toplanan bu fon, projenin büyümesine ve ek olarak Asya-Pasifik bölgesindeki faaliyetlerin güçlendirmesinde kullanılacak.

Sei Labs Kurucu Ortağı Jayendra Jog konuyla ilgili verdiği demeçte merkeziyetsiz uygulamaların (Dapp) önemine değinirken bu pazardaki genişleme vizyonlarına dair şu ifadeleri kullandı:

Altyapı ve uygulamalar tarihsel olarak döngüler halinde kendini gösterir. Ethereum ve son nesil halka açık blokzincirleri, son iki yılda yeni merkeziyetsiz uygulamaların patlamasına yol açtı. Bu uygulamalar arasında, borsalar ve ticaret en net ürün-pazar uyumunu sağladı. Biz bu pazarda büyümeyi amaçlıyoruz. Sei’deki misyonumuz alım-satım uygulamaları için en iyi altyapıyı oluşturmaktır.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!