Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Güney Kore’den Singapur’a Terra (LUNA) CEO’su Do Kwon Hakkında Pasaport Talebi: İptal Edin

Güney Kore, Terra (LUNA) CEO’su Do Kwon dahil 6 kişinin pasaportlarının iptal edilmesi için Singapur hükümetine talepte bulundu.

Mayıs ayında büyük bir çöküşe sebebiyet veren ve binlerce kullanıcıya mağdur eden Terra krizinin üstünden aylar geçtikten sonra CEO Do Kwon ve ekibi hakkında tutuklama kararı çıkarıldı. Karar çarşamba günü Güney Kore mahkemesi tarafından duyuruldu. Sonradan çıkan detaylara göre söz konusu 5 kişiden biri Terra şirketinin finans sorumlusu Han Chang-joon olarak kayıtlara geçti.

Şu an için Singapur’da ikamet eden Do Kwon ve arkadaşlarının yasa dışı şekilde başka ülkelere kaçma riski bulunmasından dolayı Güney Kore’ye bir an önce Do Kwon’u getirmeye çalışıyor. Güney Kore bu doğrultuda Do Kwon ve arkadaşlarının pasaportlarının iptal edilmesi için Singapur hükümetine talepte bulundu. Uluslararası hukuka göre, pasaportları iptal edilen kişilerin derhal geldikleri ülkeye geri dönmeleri gerekmektedir..

Ayrıca Güney Koreli savcılar Singapur‘a giderek ekiple görüşme talebinde bulundu fakat bu talep ekip tarafından geri çevrildi. Do Kwon ve ekibinin Singapur’da ikamet etmesinden dolayı Güney Koreli yetkililer tarafından çıkarılan tutuklanma kararının sonuca bağlanmasının önünde bir pasaport engeli bulunuyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!