Coincheck, yaşadığı 532 milyon dolarlık NEM token’i hacklenmesi sonrası, bütün kripto para piyasasını da kendisi ile birlikte inanılmaz bir düşüşe sürüklemişti ve genellikle bu hacklenme...

Hacklenen Coincheck Borsası, Kripto Para Borsası Olarak Kayıt Oldu!

Japonya Coincheck

Coincheck, yaşadığı 532 milyon dolarlık NEM token’i hacklenmesi sonrası, bütün kripto para piyasasını da kendisi ile birlikte inanılmaz bir düşüşe sürüklemişti ve genellikle bu hacklenme olayı ile tanınmakta. Ünlü kripto para borsası, yaşanan hacklenme olayı sonrası bütün Japon kripto para sektörünü çok sert bir regülasyona sokmuş ve ülkenin regülatörü FSA, bundan sonra kripto para borsalarının lisans almak zorunda olacaklarını vurgulamıştı.

Lisans 2017 yılının Nisan ayından beri zorunlu hale getirilmişti ve o tarihten beri başvuru yapanların sayısı 200’ü geçse de, onay alabilenlerin sayısı hala 20’nin üzerine çıkmadı.

Coincheck geçtiğimiz aylarda tekrardan FSA lisansı alabileceği fısıltıları ile gündeme gelmişti ve bugün borsa yaptığı bir açıklamada, Kanto Finansal Bürosuna kayıtlı bir kripto para borsası olduğunu müjdeledi.

Borsa, hacklenme esnasında Japonya’nın en büyük kripto para borsasıydı. Coincheck’in yaşadığı hacklenme sonrası küllerinden yeniden doğmasının en büyük sebebi, Japon online ticaret devi Monex’in, geçtiğimiz Nisan ayında kripto para borsasını satın alacağını duyurması oldu. Toplamda 33.5 milyon dolara borsayı satın alan Monex, platformu yeniden kuracağının da sözünü vermişti ki görünüşe göre sözünü tuttu.

Japon yetkililer 2018 yılının son aylarında Coincheck’e, gerçek bir lisans vermeden, sadece borsanın işlemlerini yürütebilmesi için geçici bir izin sunmuştu. Bu sayede Monex geçtiğimiz Kasım ayında kullanıcılara kripto para alım satımını tekrara açabilmiş ve bütün işlemsel faaliyetleri yeniden aktif hale getirmişti.

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.