Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

HIVE Blockchain, INTEL’in Yeni Nesil Madencilik Cihazlarından Alacak

2017 yılında kurulan kripto para madenciliği şirketi HIVE Blockchain Technologies, Intel’in yüksek performanslı “chipset”lerinden satın alacak.

7 Mart tarihli bir basın bültenine göre HIVE Blockhain, kendileri için için özel olarak tasarlanacak son teknoloji madencilik ekipmanlarına dahil edilebilen yüksek performanslı madencilik chipset’lerinden satın almak için Intel ile bir tedarik anlaşması imzaladıklarını duyurdu.

Hıve Blockchain, Intel’le yaptığı anlaşmayla birlikte Teksas’ta bulunan yenilenebilir enerji merkezlerinden birinde 100 Megawatt kapasiteye sahip madencilik tesisi kuracağını duyurdu. Bu tesis HIVE’nin ABD’deki ilk madencilik tesisi olacak.

HIVE ayrıca elektronik üretimde uzman bir şirketler anlaşma yaparak bu şirketin Intel’in chipset’lerini kendi Bitcoin madencilik sistemlerine entegre etmesini isteyecek. Intel ürününün entegre edildiği madencilik cihazları 2022 yılının 2. yarısından sonra kullanıma başlanması planlanıyor. Ayrıca bu entegrasyon ile birlikte Bitcoin madenciliği hash oranının %95 artacağı tahmin ediliyor.

HIVE Başkanı ve COO’su Aydın Kılıç konuya ilişkin yaptığı açıklamalarda:

Uzun zamandır dikkatli bir planlamanın içerisindeydik. Intel gibi küresel bir teknoloji firmasıyla bu anlaşmayı yapmaktan heyecan duyuyoruz. Intel tedarik anlaşmasıyla ve sağlanacak entegrasyon ile birlikte rakiplerimizin arasından sıyrılacağız. Intel’in enerji açısından düşük performans açısından yüksek olan blockchain hızlandırıcısının piyasadaki mevcut ASIC cihazlarına oranla güç tüketimimizi azaltmasını bekliyoruz.

dedi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!