verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

H&M, CEEK ile Ortaklık İddialarını Yalanladı

Dünyaca ünlü büyük bir moda ve tasarım şirketi olan H&M (Hennes & Mauritz), metaverse’de mağaza açtıklarına dair iddiaları yalanladı. 

Daha önce koin bülteni tarafından bildirilen habere göre ceek resmi Twitter hesabından H&M ile ortak mağaza açtığını duyurmuştu. Ceek proje kapsamında kullanıcıların metaverse projesinde oluşturulan mağazada dolaşabileceğini ve CEEK’in yerel token’ı CEEK VR (CEEK) ile online siparişlerde ödeme yapabilecekleri iddiasında bulunmuştu.

İlgili yazı:  Ceek, Ünlü Giyim Firması H&M'in Metaverse'de Mağaza Açtığını Duyurdu

Bu haberi dünyanın önde gelen haber sitelerinden The Economic Times ve Mashable India 3 Ocak 2022 tarihli yaptıkları haberde anlaşmayı duyurunca H&M konuyu açıklama gereğinde bulundu.

Konuyla alakalı açıklama yapan H&M sözcüsü:

H&M’in şu anda metaverse’de mağaza açmadığını bildirmek isteriz.

dedi.

H&M’in metaverse’de mağaza açtığı iddiası ilk olarak 7 Aralık’ta Ceek’in resmi twitter hesabından paylaştığı gönderinin sonucu olarak ortaya çıktı.

H&M sözcüsü bu iddialar üzerine:

Ceek ile iş birliği yapmıyoruz.

dedi.

Daha sonra Ceek Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, bu projenin henüz hazırlanmış bir metaverse mağazası olmadığını sadece H&M’e sunulan bir proje olduğunu açıkladı ve bu projeyi gerçekleştirmek için H&M’in yetkilileriyle görüşme halinde olduklarını belirtti.