Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Hong Kong’dan Kripto Para Şirketine Özel Ruhsat

Kripto para şirketlerinden PawnHub, Hong Kong’da şu ana kadar hiçbir kripto para şirketinin alamadığı ruhsatı almayı başardı.

Hong Kong’a Özel

PawnHub, Hong Kong’daki yetkililerden gerekli izinleri almayı başardı. Şirket bundan böyle diğer süreçleri de tamamlayıp kripto para ile kredi vermeye başlayabilecek. PawnHub’ın yayınladığı basın duyurusundan bir kesit şu şekilde:

Kredi kurumlarının kripto para dünyasındaki yeri hızla büyümeye devam ediyor. Güney Kore, Japonya, Çin, Hong Kong ve Singapur gibi önemli pazarların bulunduğu Asya’da yasal onaylı ilk kripto para kredi kurumu biz olduk.

Hong Kong’daki yetkililer geçtiğimiz son birkaç ay içerisinde kripto paralarla ilgili oldukça olumlu kararlar aldılar. PawnHub’a verilen ruhsat da Hong Kong’daki kripto para sektörünün geliştiğinin bir göstergesi.

Günümüzde kripto para kredisi denince çoğu kişinin aklına BlockFi geliyor. Galaxy Digital ve Winklevoss Capital gibi isimlerden yatırım alan BlockFi şu anda birçok kripto para kullanıcısına kredi veriyor. Ancak sektörün büyümesi ve rekabetin kızışmasıyla birlikte BlockFi’ın karşısına yeni rakipler çıkmaya başlıyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment