verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Huobi Kripto Para Borsası, Üç Yeni XRP Paritesi Ekledi!

18 Nisan tarihinde yayınlanan bir basın açıklamasına göre, dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi konumundaki Huobi‘nin ABD iştiraki Hbus, toplam piyasa hacmine göre en büyük üçüncü kripto para birimi XRP için üç yeni parite listeledi.

Söz konusu duyuruda XRP trading paritelerinin USD/XRP, BTC/XRP, ve USDT/XRP olduğu açıklandı. XRP yatırma işlemleri 18 Nisan tarihinde açılmış olsa da, para çekim ve yeni paritelerle alım satım işlemi bugün 22:00 itibariyle başlayacak.

Hbus CEO’su Frank Fu konu hakkında yaptığı röportajda XRP’nin platformda listelenen 20. kripto para birimi olduğunu ve bununla birlikte Huobi.com üzerinde yer alan toplam kripto para paritelerinin sayısının 51’i bulduğunu ifade etti.

Huobi.com platformu ilk olarak 2018 yılının Haziran ayında Hbus adıyla piyasaya sürülmüştü. ABD içerisindeki alım satım hizmetleri ise Temmuz 2018 yılında başladı ve 2019 yılının Ocak ayına kadar aynı isimle devam etti. Ancak geçtiğimiz Ocak ayında San Francisco merekezli Hbus isim değişikliğine giderek adını Huobi.com olarak güncelledi.

Basın saatine göre %2.96’lık düşüş yaşayan ve 0.33 dolarlık birim fiyata sahip olan XRP, uzun bir süredir ABD tabanlı Coinbase kripto para borsasında listelenmeyi beklemekteydi ve 2019 yılında bu bekleyiş meyvesini verdi. Coinbase Mart ayının sonlarında kullanıcılarına XRP kullanarak hiçbir işlem ücreti ödemeden sınır ötesi ödeme yapabilecekleri müjdesini verdi.

Huobi.com basın saatine göre dünyanın en büyük 183. borsası olsa da, üst kruumu Huobi top küresel ölçekte top 10 içerisinde yer alıyor.

Leave a comment