verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sirin Labs Çalışan Kadrosunun Yüzde 15’ini İşten Çıkardı

Blockchain şirketlerinden Sirin Labs, bünyesindeki çalışanların yüzde 15’lik kısmını işten çıkarma kararı aldı.

Globes tarafından yapılan bir habere göre Blockchain şirketlerinden Sirin Labs, 60 kişilik kadrosunun yüzde 15’lik kısmını işten çıkardığını açıkladı.

Geçtiğimiz aylarda Blockchain tabanlı bir akıllı telefon geliştiren ve pazara hızlı bir giriş yapan Sirin Labs, hedeflediği kitleye tam olarak ulaşamadı. Sirin Labs tarafından yapılan açıklamalar, şirketin telefon satışlarının çok yüksek olmadığını gösteriyor.

Ayrıca geçtiğimiz haftalarda Sirin Labs’in mali açıdan ciddi sorunlar yaşadığına dair bazı iddialar öne sürülmüştü. Bu iddialardan en çarpıcı olanı, şirketin çalışanlara maaşlarını ödemiyor olmasıydı.

Sirin Labs’in CEO’luğunu üstlenen Moshe Hogeg geçtiğimiz günlerde konu hakkında bazı açıklamalar yaptı ve maaşların ödenmediği yönünde çıkan iddiaların asılsız olduğunu söyledi. Çalışanların mart ayı maaşlarını aldıklarını söyleyen Hogeg, nisan ayı maaşlarının da yatırılacağını vurguladı.

Çalışanların işten çıkarılması hakkında da konuşan Hogeg, şirketin şu an için yazılım konusunda yeni adımlar atmayı planladığını ve daha geniş bir kitlleye hitap etmeyi hedeflediğini söyledi.

Leave a comment