verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Uluslararası Ticaret Odası ile Blockchain Şirketi Arasında Ortaklık Kuruldu

Dünyanın en büyük işletme örgütlerinden biri olan Uluslararası Ticaret Odası (ICC), Singapur’daki Perlin isimli bir Blockchain şirketiyle birlikte çalışmaya başladı.

Singapur’daki Blockchain şirketlerinden Perlin halihazırda birkaç farklı şirketle işbirliği yapıyor ve bu şirketlerle birlikte Blockchain teknolojisi üzerinde çalışıyor. Şirket, geçtiğimiz günlerde bir duyuru yayınlayarak artık ICC bünyesindeki şirketlere ulaşabildiğini ve bu şirketlerle de birlikte çalışabileceğini açıkladı.

Bundan yüz yıl önce kurulan Uluslararası Ticaret Odası’nın bünyesinde 45 milyon farklı şirket bulunuyor. Bunların arasında Amazon, CocaCola, FedEx, McDonalds ve PayPal gibi dev isimler de bulunuyor.

ICC’nin yönetici kadrosunda yer alan John Danton, Perlin tarafından yayınlanan basın duyurusunda konu hakkındaki görüşlerini paylaştı ve şu yorumu yaptı:

“Perlin ile işbirliği yaparak birbirinden farklı sektörlerdeki şirketleri pratik ve yenilikçi bir teknolojiyle buluşturabiliriz.”

Perlin ve ICC arasındaki bu işbirliği yalnızca tek bir alanı değil birkaç farklı alanı kapsıyor olacak. Ne var ki konu hakkında yapılan açıklamalar, ikilinin daha çok tedarik zinciri yönetimine odaklanacaklarını gösteriyor. Perlin ve ICC, Blockchain teknolojisini kullanarak çeşitli ürünlerin takip edilebileceğine inanıyorlar.

Leave a comment