verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

İddia: Lionel Messi, Paris Saint-Germain Fan Token’ı ile Ödeme Alacak

Arjantinli milli futbolcu Lionel Messi, iddialara göre, Fransız futbol kulübü Paris Saint-Germain’e geçerken anlaştığı finansal pakette fan token ile ödeme alacak.

Geçtiğimiz günlerde Barcelona’dan ayrılan futbol yıldızı Lionel Messi, Paris Saint-Germain  ile iki yıl artı bir yıl opsiyonlu sözleşme imzaladı.

Reuters’ta yer alan iddialara göre konuya yakın kaynaklar, futbol yıldızının PSG’ye geçerken imzaladığı anlaşmada kulübe ait Paris Saint Germain Fan Token adlı kripto para ile ödeme alacağını aktardı.

Paris Saint-Germain, kendilerine konuyla ilgili yorum yapmaları için gönderdiğimiz talebe yazım itibarıyla yanıt vermedi.

Paris Saint-Germain (PSG), Messi transferinin ardından yükseliş yaşadı

Lionel Messi’nin Barcelona’dan Paris Saint-Germain’e transferi, Fransa takımının kripto parası olan PSG’yi de etkiledi. CoinGecko verilerine göre PSG, haberin yayılmasının ardından, 58,04 dolar seviyelerine kadar yükseldi ve 27 Nisan 2021’de gördüğü tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 58,79 dolara epey yakın bir alandan işlem gördü.

7 günlük PSG grafiği. Kaynak: CoinGecko
7 günlük PSG grafiği. Kaynak: CoinGecko

Kullanıcıların bir takım tarafından çıkarılan ürünleri satın almasını, kulübe dair kritik kararlarda rol oynamasını ve diğer çeşitli faaliyetlerde söz hakkı elde etmesini sağlamayı amaçlayan taraftar tokenlarından biri olan PSG, son yedi günde %86’lık bir artış yaşamış durumda. Yazım sırasında 41,73 dolardan el değiştiriyor.


Görsel: Lionel Messi, PSG formasıyla (©C. Gavelle/PSG, görsel Koin Bülteni tarafından değiştirilmiştir)
Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!