verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

İddia: NCash (Nucleus Vision) İşbirlikleri Yalanlandı

@CryptoHades isimli twitter kullanıcısı akşam saatlerinde Nucleus Vision (NCASH) Dolandırıcılığı ve Yalanları isimli bir tweet dizisi yayınladı. Açıklamalarına kendi hazırladığı araştırma belgesiyle başlayan CryptoHades:

“Bu Nucleus Vision şirketi ile alakalı bana ait bir araştırmadır. Bir yatırım önerisi değildir. Yatırım yaparken herkes kendine göre araştırmalar yapmalıdır. Bildiğiniz üzere Nucleus Vision şirketi bu sene NCASH tokenlarını piyasaya sürdü. Şirket ve yaptıkları iş hakkında birkaç detay vermek istiyorum.” diyerek şu maddelere yer verdi:

  1.  Websiteleri ya da herhangi bir diğer sosyal medya hesaplarında hiçbir iletişim bilgisi barındırmıyorlar (adres, telefon numarası vb.). Alan adı olan WhoIs için iletişim bilgileri kontrol edildiğinde verdikleri adresin 101Domain şirketinin Kaliforniya, ABD’deki adresi olduğu görülüyor. Ekledikleri telefon numarası arandığında ise yalnızca Domain şirketine ulaşılabiliyor.
  2. Github’da NCASH tokenlarının kodları kontrol edildiğinde pek çoğunun işe yaramaz ya da tamamlanmamış kod dizileri olduğu görülüyor. https://github.com/NucleusVision
  3. Nucleus Vision, IoT sensörü teknolojilerinin patentini aldığını iddia ediyor fakat uluslararası patentler listesinde böyle bir patentin yer almadığı görülebiliyor.

– Nucleus Vision’ın NCASH tokenlarını birtakım büyük kripto hesaplarına da dağıttığını hatırlatmaya gerek var.

4. ORTAKLIK YALANLARI

Websitelerinde 100’den fazla güvenilir marka ile işbirliği içerisinde olduklarının iddiası yer alıyor. Bu markardan bazıları ile iletişime geçtiğimizde birkaçı sorularımıza dönüş yaptı. Aramızda geçen konuşmalar aşağıdaki gibidir” diyerek markalarla mesajlaşmalarını ekledi.

Tommy Hilfiger markasıyla mesaj dizileri bu şekilde:

“Nucleus.vision’da bir ortak firma olarak görünüyorsunuz. Bu bilgiyi doğruluyor musunuz?”

“Merhabalar Crypto Hades, mesajınız için teşekkürler. Bu bilgiyi sizin için kontrol ediyoruz ve kısa sürede dönüş yapacağız. Teşekkürler, Tommy Hilfiger Ekibi.”

“Nucleus Vision Hindistan merkezli bir teknoloji firmasıdır. Perakende işletmeler için blockchain temelli teknolojiye sahip olduklarını iddia ediyorlar. Geçtiğimiz aylarda kendilerine ait bir kripto para birimi olan NCASH’i piyasaya sürdüler. Bu para biriminin alım satımı şimdi birkaç faklı kripto para borsasında yapılabilir halde. Biz bir grup blockhain yatırımcısıyız, bu sebeple bir yatırım kararı vermeden önce şirketler ve ortaklıkları hakkında analizler hazırlıyoruz. Nucleus.vision isimli websitelerinde görebileceğiniz üzere sayısız perakende şirketi ortaklıkları bünyesinde gösterilmiş, ya da kendi deyişleriyle ‘100 Marka Tarafında Güvenilir’ oldukları belirtilmiş.

Bu beyanın firmanıza ait karar verici departmanlardan biri tarafından onaylanmış olduğundan emin olmak istiyoruz.”

“Merhabalar Crypto Hades, mesajınız için teşekkürler. İlgili departmanlar ile iletişime geçildi ve bir ortaklığın bulunup bulunmadığını onaylama sürecindeyiz. Cevabı elde eder etmez size doğrulamasını yapacağız. Bu süre içerisinde yardımcı olabileceğimiz başka bir konu var ise lütfen bize bildirin. Teşekkürler, Tommy Hilfiger Ekibi.”

“Merhaba, bizi konu hakkında bilgilendirdiğiniz için teşekkürler. Bulgularımızı size bildirmeye devam edeceğiz. Teşekkürler, Tommy Hilfiger Ekibi.”

“Sizden kesin bir cevap bekliyorum. Nucleus Vision ile var olan bir işbirliği anlaşmanız bulunuyor mu?”

“Merhaba Hades, mesajınız için teşekkürler. Tüm Tommy Hilfiger bölgelerindeki ilgili departmanlardan hala bu ortaklığı doğrulamaları için haber beliyoruz, yine de, Avrupa birimi böyle bir ortaklığa dair bilgileri olmadığını doğruladı. Teşekkürler, Tommy Hilfiger Ekibi.”

“Merhaba Hades, cevabın için teşekkürler. Avrupa ekibimiz böyle bir ortaklığa dair bilgileri olmadığını doğruladı. Daha fazla bilgiye ihtiyacınız olursa lütfen bize bildirin. Çok teşekkürler, Tommy Hilfiger Ekibi.”

“Merhaba Hades, cevabın için teşekkürler. Ekibimiz Nucleus Vision şirketi ile süren hiçbir ortaklığımızın bulunmadığını doğruladı. Logomuzu websitelerinden kaldırtma sürecine başladık. Bizi konu ile alakalı uyardığınız için çok teşekkürler. Fikri mülkiyet haklarımıza yapılan ihlallere karşı mücadele etmeye ve marka ismimizin tanınmışlığını ve iyi niyetini kötüye kullanarak çıkar sağlamaya çalışanlara adli takibat oluşturmaya bağlı bir şirketiz. Çok teşekkürler, Tommy Hilfiger Ekibi.”

Nautica markasına da aynı mesajları atmalarının ardından aldıkları cevaplar bu şekilde oldu:

“Merhaba Crypto, bize ulaştığın için teşekkürler, geri dönüşün bizim için önemli. Lütfen talebiniz ve bu ortaklık hakkında bilgileri tam olarak nerede bulduğunuza dair daha fazla bilgi verin ve size daha doğru dönüş yapabilelim.”

“Merhaba Crypto, gerekli araştırmayı yaptık ve Nucleus Vision ile hiçbir pazarlama alanında işbirliği içerisinde olmadığımızı söyleyebiliriz. Umarız ki yardımcı olabilmişizdir. Bu konuya dikkat çektiğiniz için teşekkür ederiz.”

Bu haberleşmeleri tweetlerine ekledikten sonra CryptoHades, bu iki dünyaca tanınmış perakende moda markalarının yanında hala birkaç farklı firma ile de iletişim halinde olduklarını söyledi. İki firma NCASH ile işbirliği içerisinde olmadıklarını onlara bildirdiğini ve bu iki firmanın da fikri mülkiyet haklarını yasal yollarla savunacaklarını belirttiğini söyleyerek sonlandırdı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

1 Comment

  • ahmet dincer
    Posted 19 Nisan 2018 - 01:29 01:29

    CryptoHades in kim olduğunu bilmiyoruz, ekran görüntülerinin gerçek olup olmadığını bilmiyoruz, Siz neye ve kime göre haber yaptınız.
    Emek hırsızlığı yapıyorsunuz….bildiğimiz tek şey sizin kim olduğunuz.Vebal almayın

Leave a comment