verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

İflas Eden BlockFi’dan 240 Milyon Dolarlık Kripto Para Satışı

İflas başvurusunda bulunan kripto kredi platformu BlockFi, ayakta kalabilmek adına varlıklarını satmak ve çalışanlarının işine son vermek dahil her yolu deniyor.

Bloomberg’ün haberine göre BlockFi mahkemede, şirketin ticari ve idari faaliyetlerini devam ettirebilmek için 239 milyon dolar değerinde kripto varlık sattığını bildirdi. Ayrıca şirket yaklaşık 250 çalışanını iflas başvurusu öncesinde işlerini kaybedeceklerine dair uyardı.

Şirket danışmanı Mark Renzi, mahkemede, BlockFi’ın varlıklarının bir kısmını iflas harcamalarını finanse edebilmek adına sattığını ve yeniden yapılandırma sürecinde finansman amacıyla kredi almayı planlamadığını bildirdi. Şirket kasasında yaklaşık 257 milyon dolar nakit bulunduğu ve bu miktarın yeniden yapılandırma sürecini finans etmek için yeterli olacağı da edinilen bilgiler arasında yer aldı.

Habere göre Renzi, şirketin kendisini satmak yerine iflas mahkemesinde yeniden yapılandırmayı planladığını ancak alacaklıların çıkarlarını maksimum seviyeye çıkaracak her türlü anlaşmaya da açık olduklarını bildirdi. FTX’in çöküşünün sonuçlarının henüz net olarak belirlenemediğini bildiren Renzi şirketin iflas başvurusu yapmaktan başka seçeneği olmadığını da belirtti. Ayrıca danışman, şirketin finansallarında herhangi bir hata ve usulsüzlük tespit etmediğinin de altını çizdi. Mahkeme tutanaklarında BlockFi’ın, SEC’ye hala 30 milyon dolar borcu olduğu görüldü.

Binance’in CEO’su Changpeng Zhao’da yakın zamanda FTX çöküşünün etkilerinin bir süreç içerisinde dalga dalga kendini hissettireceğini öne sürmüştü.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!