verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

İki Dev Oyun Şirketinden Blockchain Oyun Pazarı Adına Önemli Hamleler

Popüler oyun şirketi Zynga ve oyun geliştiricileri için blockchain altyapısı sunan Forte, stratejik ortaklık kurduklarını açıkladılar. Ayrıca Ubisoft ve aleph.im de oyun içi eşyaları NFT’leştirmek adına iş birliği yaptı.

Zynga & Forte

Yaklaşık 3 milyar kullanıcısı bulunan ve yıllık 180 milyar doların üzerinde gelir elde eden oyun şirketi Zynga’nın blockchain bölümünün başkan yardımcısı Matt Wolf, yaptığı açıklamada:

Amacımız, blockchain ve Web3 oyunlarına yeni bir kalite ve eğlence düzeyi getirirken, aynı zamanda kullanıcılarımızı yıllarca eğlendirecek, güvenli ve güvenilir bir ekosistem sağlamak. Ayrıca, Forte ekibinin vizyonu, blockchain çözümleri ve Web3’e yaklaşımı nedeniyle ortak olmaktan heyecan duyuyoruz.

dedi.

Forte CEO’su Josh Williams, mobil oyunlarda lider olan Zynga ile yaptıkları ortaklıkla birlikte: “Forte platformu, hem geliştiricilere hem de oyunculara: güvenlik ve istikrar sunmamızı sağlayacak.” dedi.

Ortaklığın detayları henüz açıklanmadı.

UBISOFT & ALEPH.IM

Blockchain’de merkeziyetsiz bir depolama ve bilgi işlem ağı olan Aleph.im’in, Ubisoft’un yeni blockchain tabanlı platformu Ubisoft Quartz için merkeziyetsiz depolama hizmeti sunacağı açıklandı.

Popüler bir oyunda ilk kez; silahlar, ekipman ve daha fazlası gibi oyun içi varlıkları temsil eden NFT koleksiyonları Aleph.im sayesinde üretilebilecek; ayrıca oyuncular NFT platformları üzerinden diğer oyunculara bu ürünleri satabilecekler.

Kullanıcılar ilk olarak, Ubisoft’un AAA (orta üzeri büyüklükteki) oyunu Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint‘te kullanılacak Digits on Quartz adlı NFT koleksiyonundan parçalar elde edebilecekler. 

Aleph.im’in bu ortaklıktaki görevi Ubisoft’un oyunu içerisinde yer alan oyun içi varlıkları NFT olarak başka platformlara aktarabilmek için köprü olduğu açıklandı.