verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

FCA: Daha Sağlıklı Bir Fintech Sektörü İstiyoruz

İngiltere’deki Finansal Davranış Kurumu, ülkedeki finansal teknoloji (fintech) sektörünün geleceğiyle ilgili bazı açıklamalar yaptı. FCA tarafından yapılan bu açıklamalar, ülkedeki fintech sektörünü önümüzdeki birkaç ay içerisinde nelerin beklediğini gösteriyor.

İngiliz Hükümeti ve Avrupa Birliği arasındaki Brexit görüşmeleri günümüzde hala devam ediyor. İki taraf da henüz bu sürecin ne şekilde ilerleyeceğiyle ilgili kesin bir karar verebilmiş değil. İngiltere’deki bu belirsizlik, ülkenin finans sektörünü bir süredir olumsuz şekilde etkiliyor.

Ülkenin finans piyasalarından sorumlu olan Finansal Davranış Kurumu, Brexit ile ilgili soru işaretlerinin artmasıyla birlikte yerel fintech şirketlerini yakından ilgilendiren bir rapor yayınladı. Öncelikli amacının Brexit’i sorunsuz bir şekilde atlatmak olduğunu belirten FCA, fintech şirketlerinin geleceğiyle ilgili bazı ipuçları verdi.

FCA tarafından yayınlanan bu rapor, İngiltere’deki yetkililerin özellikle sibergüvenlik konusuyla daha detaylı bir şekilde ilgilenmeye başlayacaklarını gösteriyor. Sibergüvenlik konusundaki idari süreçlerle ilgili bazı çalışmalar yürüteceğini açıklayan FCA, küçük çaplı şirketlerin de olası siber saldırılara karşı korunabilmeleri için yeni standartlar hazırlayabileceğini belirtti.

Finansal Davranış Kurumu tarafından atılacak bu yeni adımlar zaman içerisinde ülkedeki kripto para şirketlerini de etkileyebilir.

Leave a comment