verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

İngiltere Floki Inu Reklamlarını Yasakladı: FlokiArmy Tepkili

İngiltere’nin Reklam Standartları Kurumu (ASA), Elon Musk’ın Shiba türü köpeğinin adını taşıyan meme coin Floki Inu’nun reklamlarını yasakladı.

Geçtiğimiz yıl Doge ve Shiba Inu gibi meme coin’lerde yaşanan yükselişin ardından popülerleşen Floki Inu, viking miğferi takan, çizgi film karakterine benzeyen köpeğin görüntüsünü reklam olarak gösterdi.

İngiltere’nin Reklam Standartları Kurumu (ASA), tüketicileri yanlış yönlendirdiğini ve reklamcılık standartlarını ihlal ettiğini belirterek reklamı kaldırdı.

ASA yaptığı açıklamada “Çizgi film karakteri olarak kullanılan görselin kripto paraları risksiz ve özensiz bir olay olarak yansıttığını, yatırımın ciddiyetinden uzaklaştırdığını düşündük.” dedi.

Floki Inu yetkilileri yaptığı savunmada:

Reklam, bilgili ve tecrübeli müşteriyi hedefliyor. Kripto yatırımı hakkında bilgili olmayan insanların bu reklamla ilgilenmesi mümkün değil.

açıklamalarında bulundu.

Haberin sosyal medyaya düşmesinin ardından birçok Floki Inu yatırımcısı “Reklamları yasaklayabilirsiniz ama Floki’yi asla durduramayacaksınız.” dedi.

Son 24 saatlik periyotta yaklaşık %14‘lük değer kazanan FLOKI, bu yazının kaleme alındığı dakikalarda CoinMarketCap verilerine göre 0,000004874 dolardan işlem görüyor.

9 Aralık 2021 tarihinde Fenerbahçe Spor Kulübü resmi platformları üzerinden yaptığı duyuruda Floki Inu ile sponsorluk anlaşması yaptıklarını duyurmuştu.

İlgili yazı:  Floki Inu (FLOKI), Fenerbahçe Spor Kulübüne Sponsor Oldu