verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

İngiltere’nin Yeni Başbakanı Elizabeth Truss Oldu: Kripto Paralar Hakkında Ne Düşünüyor?

İngiltere’de Başbakan ve Muhafazakar Parti Lideri Boris Johnson’ın istifasının ardından Elizabeth Truss, Muhafazakar Parti üyeleri tarafından yeni Başbakan olarak seçildi. Yeni Başbakan’ın kripto para sektörü hakkındaki görüşleri sosyal medyada ilgi uyandırdı.

Eski Başbakan Boris Johnson’ın istifası üzerine, Muhafazakar Parti üyeleri tarafından 81 bin 326 oyla Elizabeth Truss yeni Başbakan olarak seçildi. Jhonson döneminde tanınma sürecinde büyük gelişmeler kaydetmiş kripto para sektörü odağını yeni Başbakan’ın kripto sektörü hakkındaki görüşlerine çevirdi.

Başbakan Truss’ın rakibi, Jhonson dönemi Hazine Bakanı Rishi Sunak İngiltere kripto para sektörü tarafından sevilen ve desteklenen bir adaydı. Sunak’ın kripto para sektörüne dair tarafsız ve yenilikçi tutumu yatırımcılar tarafından takdir ediliyordu. Ancak seçimin oldukça küçük bir seçmen grubuna hitap etmesi nedeniyle yatırımcıların büyük bir kısmı Rishi Sunak’a olan desteklerini gösterme fırsatına erişemedi.

Öte yandan Truss, eski bir Uluslararası Ticaret Bakanı olarak kripto endüstrisine Rishi Sunak kadar olmasa da pozitif bakıyor. Başbakan Elizabeth 2018 yılında kripto para ve blockchain endüstrisinin potansiyellerini kısıtlamayacak politikalarla karşılanması gerektiğini ifade eden bir gönderi paylaşmıştı. Ayrıca 2 Mart 2020 yılında Brexit’in tamamlanması üzerine İngiltere ve ABD arasındaki ticaret anlaşmaları üzerine yapılan toplantıda veri akışı ve blockchain alanında yapılan anlaşmaların İngiltere’nin yararına olacağını belirten açıklamalarda bulunmuştu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!