İsrail Tabanlı Madencilik Firması, Ayı Piyasası Yüzünden Tel Aviv Borsasından Delist Edilecek!

Bitfarms kripto para madencilik firması, Tel Aviv Menkul Kıymetler Borsasından çıkartılacak.

1 Nisan tarihinde Globes kaynağının aktardığı bir habere göre, İsrail tabanlı kripto para madencilik firması Bitfarms, listelenmiş olduğu Tel Aviv Menkul Kıymetler Borsasından delist edilecek. Globes konu hakkında yayınladığı haberde Tel Aviv Menkul Kıymetler Borsasının kripto para madencilik firmasını platformundan kaldırıyor olmasının en büyük sebebinin, kripto para dünyasında yaşanan ayı piyasası olduğunu vurguladı.
Daha önce Blockchain Mining olarak bilinen kripto para madencilik firması 2018 yılının ikinci yarısında 23.1 milyon dolarlık zarar etmiş ve net kazancı sadece 4.9 milyon olarak öne çıkmıştı. Şirketin kazancı ikinci yarıda neredeyse %48 düşüş yaşadı ve 22.3 milyon dolardan 11.5 milyon dolara gerileme oldu.

Firma o tarihlerde yaptığı açıklamada kazançlarında yaşanan bu sert düşüşün temel sebebinin Bitcoin fiyatında yaşanan değer kaybı olduğunu aktarmıştı. Bitfarms firmasının hisse fiyatı 2018 yılının başından bu yana %80 civarı artış yaşamış olsa da, hala 2017 yılının Aralık ayında gördüğü zirveden %90 daha düşük.

Bitfarms CFO’su John Rim geçtiğimiz hafta yaptığı bir açıklamada Toronto Menkul Kıymetler Borsasında listelenmek istediklerini belirtmiş ve ”işlemlerimizden elde edilen nakit akışında yaşanan devamlı sıkıntılara rağmen, dikkatli bir finansal planlama ve uygulama ile 2018 yılında koyduğumuz birçok işlemsel hedefe ulaşabiliriz” ifadesi ile iyimserliğini gözler önüne sermişti.

Bitcoin’in yanı sıra birçok alt koin geçtiğimiz 2018 yılı boyunca sert bir düşüş yaşamış ve piyasa genel olarak %80 civarında bir düşüş tecrübe etmişti ki bu durum birçok kripto para madencilik firmasını da olumsuz etkiledi.

REKLAM

Bitcoin, ethereum, ripple ve birçok altcoinin anlık gelişmelerini ve analizlerini takip etmek için Koin Bülteni Telegram Haber Kanalımız'a hemen üye olun!

Alakalıİçerikler

HAFTANIN TRENDLERİ