verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

İsviçre Merkezli Seba Bank Onaylı NFT Koleksiyonları İçin Saklama Hizmetini Başlattı

Kripto paralar konusundaki desteğiyle tanınan İsviçre merkezli Seba Bank, onaylanmış NFT’ler için saklama hizmetini başlattığını duyurdu.

Seba Bank, onaylanmış (mavi tikli) NFT’ler için kurumsal düzeyde sertifikalı ve bağımsız olarak denetlenmiş sıcak ve soğuk cüzdanları kapsayan depolama hizmetini başlattı. Bored Ape Yacht Club, Cryptopunk ve Clone X NFT gibi ciddi değerlere ulaşmış onaylı NFT ürünlerine sahip olan kullanıcılardan gelen talep üzerine harekete geçen banka, onaylanmış bütün Ethereum (ETH) tabanlı NFT’ler için bu hizmeti sağlayacak.

Seba Bank eş başkanı Urs Bernegger gelişmeyle ilgili şu açıklamalarda bulundu:

Kullanıcılar bir saklama anahtarı istemiyorlar çünkü anahtarı nasıl muhafaza edeceklerini ve nasıl kullanacaklarını bile bilmiyorlar. Anahtarı bankaya vermekten çok, yanlış bir şey yapmaktan korkuyorlar.

Bernegger, kripto kullanıcıları için kurumsal velayetin de faydaları olabileceğini iddia ediyor. Bununla birlikte NFT’lerin borç verme gibi geleneksel bankacılık hizmetleri için teminat olarak kullanıldığı hizmetler sunan şirketlerde bir artış olduğu ifade ediliyor.

Her ne kadar kripto camiasında dolanan meşhur söz “senin anahtarın değilse senin Bitcoin’in değildir” felsefesine inanan kullanıcılar olsa da işin özünde güvenliğin farklı boyutları bulunuyor. On-chain analatik platformu Chainalysis, yalnızca 2,3 milyon ila 3,7 milyon Bitcoin‘in şifresi unutulmuş erişilemeyen cüzdanlarda kilitli olduğunu tahmin ediyor.

Öte yandan cüzdana erişim anahtarını yakınlarıyla paylaşmadan önce aniden yaşanan ölümler de değerli varlıkları blokzinciri üzerinde sonsuz bir yalnızlığa terk edebiliyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!