Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jack Dorsey’in Block’u Üçüncü Çeyrekte 1,76 Milyar Dolar Bitcoin (BTC) Geliri Elde Etti

Teknoloji firması Block Inc. üçüncü çeyrekte 14,7 milyon dolar net zarar kaydetti. Bitcoin (BTC) satışları üçüncü çeyrekte toplam 1,76 milyar dolar olarak gerçekleşti.

Block üçüncü çeyrek raporunu açıkladı. Jack Dorsey‘in CEO koltuğunda oturduğu şirket 14,7 milyon dolar net zarar etti. Sunulan üçüncü çeyrek raporunda Bitcoin bazlı gelir kaybı için tüketici talebindeki ve Bitcoin fiyatındaki düşüşler sebep gösterildi. Block’un Bitcoin brüt karı, ikinci çeyrekteki 41 milyon dolara kıyasla üçüncü çeyrekte yaklaşık 37 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Block, üçüncü çeyrekte alt kuruluşu olan Cash App üzerinden 1,76 milyar dolar Bitcoin geliri elde ettiğini, bu rakamın bir önceki yıla göre %3 azaldığını ve ikinci çeyrekte bildirilen 1,79 milyar dolarında altında kaldığını açıkladı.

Block hisseleri üçüncü çeyrek raporlarının açıklanmasının ardından yaklaşık %14 oranında artış gösterdi. Block, ikinci çeyrekte 1,47 milyar dolar olan toplam brüt karını bu çeyrekte 1,57 milyar dolara yükseltti. Şirketin toplam net geliri yıllık %17 artışla 4,52 milyar dolar oldu.

Şirketin Bitcoin geliri hariç tutulduğunda, toplam net gelir, bir önceki yıla göre %36 artışla 2,75 milyar dolar oldu. Teknoloji firması, üçüncü çeyrekte 1,76 milyar dolarlık net Bitcoin satış hacmi bildirdi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!