Kripto para ile alakalı şirketler, ciddi karlar etmeye devam ediyor. Son olarak, Japon IT devi GMO, 2018'in ikinci çeyreği boyunca kripto para ile alakalı işletmelerinin toplamda 2.3 milyon...

Japon GMO, Yılın İkinci Çeyreğinde Ciddi Kar Açıkladı: Madencilik Büyük Faktör

gmo bitcoin madencilik japon

Kripto para ile alakalı şirketler, ciddi karlar etmeye devam ediyor. Son olarak, Japon IT devi GMO, 2018’in ikinci çeyreği boyunca kripto para ile alakalı işletmelerinin toplamda 2.3 milyon dolar kar elde ettiğini açıkladı.

Kripto para borsaları ve madencilik işletmeleri ile uğraşan dev firma, 2018’in ilk çeyreğinde 6.6 milyon dolarlık bir zarara uğramıştı. Raporda, şirketin madencilik ile ilgili yaptığı gelişmelerin oldukça kritik ve önemli olduğu ifade ediliyor. Her ne kadar madencilik işleminin her geçen gün biraz daha karsız hale geldiği bilinse de, GMO’nun bu konuda yaptığı hamlenin karşılığını aldığını ifade ediliyor.

GMO, bilindiği üzere bir Japon firması tarafından çıkarılan ilk madencilik ürününü piyasaya süren firma olarak da biliniyor. Bitmain’in ürettiği Antminer cihazları ile rekabet etmesi beklenen bu cihazlar, GMO için oldukça önemli bir hamle olarak ifade ediliyor.

Böylesi bir IT devinin kripto para piyasalarına girmesi ve son dönemde işlerini toparlamış olmasını, birçok otorite oldukça önemli olarak yorumluyor. Japonların kripto para konusundaki takındıkları tavır da göz önüne alınırsa, GMO’nun başarısının devam edeceğini ön görmek pek de güç değil.

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.