Japonya'nın teknoloji devi olarak bilinen GMO Internet, 2018 yılının son aylarında Japon Yeni destekli bir stabil koin piyasaya süreceği iddiaları ile gündeme gelmişti. GYEN isimli...

Japon Teknoloji Devi GMO, Yen Endeksli Stabil Koin GYEN’in Piyasaya Çıkış Tarihini Doğruladı!

gmo bitcoin madencilik japon

Japonya’nın teknoloji devi olarak bilinen GMO Internet, 2018 yılının son aylarında Japon Yeni destekli bir stabil koin piyasaya süreceği iddiaları ile gündeme gelmişti. GYEN isimli kripto para biriminin 2019 yılında çıkacağı spekülasyonları yayılsa da, şirketten konu hakkında resmi bir açıklama yapılmamıştı. 12 Şubat tarihinde yapılan bir habere göre ise, GMO Yen destekli kripto para birimini bu yıl içerisinde piyasaya sürmeyi planlıyor.

31 Aralık 2018 yılında mali yılın bitmesi sonrası yatırımcılarla yapılan toplantıda duyurusu yapılan bu haber, CEO Masatoshi Kumagai ve CFO Masashi Yasuda’nın katıldığı bir soru cevap etkinliğinde gelen soru üzerine ortaya çıktı. Yöneticilerden birisi konu hakkında şu açıklamada bulundu:

”Geçtiğimiz yıl duyurusu yapılan GYEN’in piyasaya çıkışını bu yıl içerisinde yapmayı planlıyoruz.”

Şirket bunun yanı sıra alt bir kurum oluşturduğunu ve 2019 yılında stabil koin’i piyasaya çıkartmak ve GYEN’in işlemlerinden sorumlu olması adına bir kişiyi de yetkili olarak atadıklarını duyurdu. GMO yetkilileri stabil koin’in tam olarak nerelerde piyasaya sürüleceğini ise kısa sürede açıklayacaklarını belirtti. GMO yetkilileri stabil koin ile ilgili duyurunun yanı sıra, Kuzey Avrupa içerisindeki madencilik tesislerinden birisini kapattıklarını ve başka bir madencilik tesisinin yer değişiminin 2019 yılının sonuna kadar tamamlanmasını beklediklerini dile getirdiler. Yeni konum şirket tarafından gizli tutulsa da, yöneticiler bu bölgenin elektrik masrafları ve işletme masrafları açısından Kuzey Avrupa bölgesine göre %7 ile %8 arasında daha ucuz olduğunu vurguladı. GMO’nun kripto para madenciliğinden elde ettiği geliri önceki yıla kıyasla %12 düşüş yaşamıştı.

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.