Dünyaca ünlü e-ticaret devi Overstock.com'un CEO'su ve kurucusu konumundaki Patrick Byrne, 12 Şubat tarihinde yayınlanan bir röportajda blockchain teknolojisinin hükümetler ve hükümet yetkilileri üzerinde devasa...

Overstock CEO’su: Blockchain, Hükümeti ”Rüşvet Alamayacak Duruma Getirebilir”

Overstock Patrick Byrne

Dünyaca ünlü e-ticaret devi Overstock.com‘un CEO’su ve kurucusu konumundaki Patrick Byrne, 12 Şubat tarihinde yayınlanan bir röportajda blockchain teknolojisinin hükümetler ve hükümet yetkilileri üzerinde devasa etkilere sahip olabileceğini aktardı.

Byrne, MarketWatch tarafından yayınlanan röportajda hükümet hizmetlerinin kendi yapılarında ciddi bir değişime gittiğini ve blockchain teknolojisinin en mantıklı çözüm olduğunu öne sürdü. Ünlü CEO bunun yanı sıra blockchain teknolojisinin hükümetlerin ve yetkililerin rüşvet alabilme kapasitesini de baltalayacağını vurguladı.

Blockchain teknolojisinin hükümetler tarafından kullanımının süper-verimli, ucuz ve rüşvet alamayacak bir sistem oluşturabileceğine değinen Byrne konu hakkında şunları ifade etti:

”6 dizüstü bilgisayar ile Venezuela’ya gidebiliriz ve sadece işleyen bir toplum değil, aynı zamanda dünyadaki en gelişmiş hükümet sistemlerinden birisini oluşturabiliriz. Onlara dizüstü bilgisayar tabanlı bir merkez bankası oluşturabiliriz. Venezuela içerisindeki herkes ücretsiz bir uygulama indirir ve bir anda gezegendeki en gelişmiş parasal sisteme sahip olursunuz.”

Byrne’nin önümüzdeki yıllarda bütün devlet işleyişini gözden geçirmek ve yenilemek isteyen birden çok hükümet ile anlaşma yapacağı spekülasyonları bir süredir gündemdeydi. Bunun yanı sıra Overstock geçtiğimiz Ocak ayında kurumsal vergilerinin büyük bir kısmını Ohio eyaleti içerisinde Bitcoin ödeyerek yapacağını ifade etmişti. CEO o tarihlerde yaptığı açıklamada hükümetlerin kripto paraları ve diğer yeni ortaya çıkan teknolojileri benimseme konusunda geç kalmamaları gerektiğini ve teknolojik açıdan geç kalmanın finansal açıdan da geri kalmışlık yaratabileceğini vurgulamıştı.

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.