verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Japonya’daki Kripto Para Şirketinin Toplam Değeri 1 Milyar Doları Aştı

Japonya‘daki bir kripto para platformu kısa süre önce düzenlediği yatırım turunun ardından toplam şirket değerini 1 milyar doların üstüne çıkarmayı başardı.

Bitmain ve IDG Capital gibi iki devasa isim, bundan kısa bir süre önce Liquid.com adlı kripto para platformu için özel bir yatırım düzenlediler. Pek çok kişi Liquid’in alacağı yatırım konusunda epey ümitliydi. Bitmain’in eski CEO’su Jihan Wu konu hakkında şöyle bir yorum yapmıştı:

“Japonya şu anda kripto para sektörünü doğru adımlar atarak düzenleyen en büyük ülkelerden biri. Liquid Group da bu düzenlemelere uyumlu olacak şekilde ilerlemeye devam ediyor.”

Liquid’in kısa süre içerisinde büyük bir başarıya ulaşmasındaki tek etmen IDG Capital ve Bitmain gibi isimlerden destek alması değildi. Çünkü şirket bunların yanı sıra JAFCO, SBI, B Dash Ventures, Mistletoe gibi şirketlerden de zaten 20 milyon dolardan fazla değerde yatırım toplamıştı.

Düzenlenen C Serisi yatırım turuyla birlikte toplam şirket değerini 1 milyar doların üstüne çıkaran ve böylece Japonya’nın en değerli teknoloji startuplarından biri haline gelen Liquid, hız kesmeden büyümeye devam etmek istiyor. Şirket CEO’su Mike Karamori tarafından yapılan açıklamadan bir kesit şu şekilde:

“Finans hizmetlerinin herkes için erişilebilir olmasını istiyoruz. Böylece isteyen herkes dijital para sektörüne de dahil olabilir.”

 

Leave a comment