verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

John McAfee: Ayı Piyasasının Bittiğini Size Söylemiştim

Yorumlarıyla ve eylemleriyle belki de kripto para dünyasında en çok tanınan isimlerin başında gelen John McAfee, Bitcoin‘in yükselişe geçmesinin ardından daha önce yatırımcılara bu konuda uyarılar yaptığını hatırlattı ve kendini dinlemeyenleri eleştirdi.

Bitcoin fiyatı iki günden kısa bir süre içerisinde %20 üzeri yükseliş yaşadı ve 4.000 dolar civarından 5.200 dolara kadar sıçrama yaptı. Bitcoin bir finansal ürün olarak nispeten yeni olmasından dolayı çok fazla tarihi indikatöre ve sağlam temellere sahip değil ve bu sebeple genellikle insanların ilgisi ne zaman artsa, BTC de artışa geçmekte. Google üzerinde kısa sürede 100.000 üzerinde aramaya konu olan Bitcoin, aslında yükselişin geldiğini ufak da olsa belli etmişti.

Birçok kişi BTC’nin neden yükseldiğini anlamaya çalışırken, John McAfee topluluğa kızdı ve zamanında kendisinin bunu belirttiğini ifade etti:

”Ben iki hafta önce ”piyasa artık tersine döndü” dediğimde herkes beni eleştirmişti, bu sebeple ağzımı kapalı tuttum. Şimdi tekrar söyleyeceğim, ”Piyasa tersine döndü.” Ayı piyasasının yayı maksimum seviyeye kadar çekildi. Şimdi okun canlanmasını izleyin.”

McAfee bunun yanı sıra attığı başka bir tweet ile ben, ”size demiştim” diyecek tipte birisi değilim ancak ‘size söylemiştim.’ ifadesi ile sitemini de dile getirdi.

Leave a comment