verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Justin Sun’dan Bu Altcoin Fiyatı İçin 100 Milyon Dolarlık Fon

Huobi danışma kurulu üyesi Justin Sun, Huobi Token’da (HT) yaşanan anormal fiyat hareketliği sonrasında 100 milyon USD Coin’lik (USDC) likidite fonunun kurulduğunu duyurdu.

Justin Sun 10 Mart tarihinde resmi sosyal medya hesabından yayınladığı gönderide, New York tarafından kripto para borsası KuCoin’e yönelik açılan dava sonrasında Huobi yerel token’ı HT’de yaşanan pump-dump üzerine benzer olayların tekrar etmemesi için 100 milyon USDC’lik bir likidite fonu duyurdu.

Yaşananlar için özür dileyen, Sun konu hakkındaki açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

Piyasada birkaç kullanıcının neden olduğu kaldıraçlı tasfiyenin etkisinden dolayı derinden özür dileriz. Bu durumun tekrarına yönelik bir önlem olarak Huobi Global platformunun çoklu para birimi likiditesini iyileştirmek adına 100 milyon dolarlık bir likidite fonu kuracağız.

Justin Sun, kısa bir süre sonra yeni bir paylaşım daha yaparak HT Token için taahhüt ettiği fona dair Huobi‘ye gerekli 100 milyon USDC‘lik transferin gerçekleştirildiğini bildirdi.

Söz konusu likidite fonunun peş peşe yaşanan tasfiyeleri önlemek ve alıcı-satıcı dengesinin kabul edilebilir düzeyde tutulmasını sağlamak amacıyla kullanılacağını düşünülüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!