Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

K33 Research: Bitcoin mi, Ethereum mu Daha Çok Kazandıracak?

K33 Research analistlerine göre Ethereum (ETH), spot ETF’lerin onaylanmasının ardından Bitcoin’den (BTC) daha çok getiri sağlayabilir.

Kripto para piyasalarında yaz ayları, genelde sakin geçiyor. K33 Research analistleri, volatilitenin geçen hafta düştüğünü ve bu hafta ABD’deki 4 Temmuz kutlamaları sebebiyle bunun düşmeye devam etmesini bekliyor.

Ethereum mu, Bitcoin mi?

K33 Research analistleri, Ethereum fiyatının ETF’ler kurulduktan “hemen sonra tökezlemesini” ancak daha sonra yeniden yükselişe geçmesini bekliyor.

Analist Vetle Lunde, “ETF’ler, yaz ilerledikçe ve para akışı çoğaldıkça ETH’nin gücünü ciddi ölçüde artırabilir ve mevcut ETH/BTC fiyatının, sabırlı yatırımcılar için gerçekten kelepir olduğunu düşünüyorum” dedi.

Analistler, “ETF’ler kurulduktan sonraki ilk beş ay içerisinde ETH’nin dolaşımdaki arzının %0,75-1’i kadar net para akışı olacağı beklentisiyle ETH’ye olan bullish bakış açımız sürüyor” dedi.

Piyasa farklı bir tablo çiziyor

Ethereum vadeli sözleşmelerinin Bitcoin vadeli sözleşmelerine kıyasla indirimli durumda olduğunu ve ETH/BTC arasındaki oranın 0,055 olduğunu belirten analistler, piyasanın kendi bakış açılarına “inatla” katılmadığını söyledi.

Ethereum, Bitcoin karşısında yaklaşık bir yıldır düzenli şekilde değer kaybediyor. İkili arasındaki oran, 24 Mayıs’ta 0,045’e kadar düşerek yılın en düşük seviyesini gördü.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!