verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kanadalı Belediye Başkanı: Bitcoin ile Vergi Ödemek, Kredi Kartı ile Ödemekten Daha Ucuz!

Kripto para piyasası ilk kripto para biriminin piyasaya çıkışından bu yana inanılmaz bir yol kat etmeyi başardı ve her geçen gün kripto paralar yeni bir girişim ve yöntem ile kullanımlarını arttırmaya da devam ediyorlar.

Kanada’nın Ontario, Innisfil Belediye Başkanı Lynn Dollin geçtiğimiz günlerde Day 6 kanalına verdiği bir demeçte, Bitcoin ile vergi ödemenin kredi kartı ile vergi ödemekten çok daha ucuz ve avantajlı olduğunu belirtti. Dollin konu hakkında yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

”Kredi kartı kullanarak ödeme yapmak yerine Bitcoin ile ödeme yaptığınızda, işlem ücretleri çok daha ucuz oluyor.”

Innisfil aslında daha önce de kripto para topluluğunun gündemine oturmuş bir bölge olarak bilinmekte. Küçük kasaba geçtiğimiz tarihlerde Bitcoin ile emlak vergisi ödenebilmesinin önünü açmıştı. Toronto tabanlı kripto para firması Coinberry Pay ile bir senedir sürdürülen pilot program sonunda meyvesini verdi ve belediye başkanı bile bu konudaki olumlu yorumlarını saklayamadı.

Dollin bunun yanı sıra kendi kasabasının bir kripto para ve teknoloji bölgesi olmasını istediğini, bu amaçta çalışmaya devam edeceğini de vurguladı. 36.000 kişilik nüfusa sahip olan bölgenin teknoloji girişimcileri için avantajlı yönlere sahip olduğunu dile getiren Dollin, topluluk içerisinde yeni ekonomik gelişmelerin bu şekilde başlatılabileceği görüşünde.

Bitcoin bir zamanlar hükümetler tarafından sadece illegal alışverişlerde kullanılan bir para birimi olarak görülürken, artık ABD’nin Ohio yönetimi de dahil birçok yer tarafından vergi ödemesi için bile kabul edilmekte.

Leave a comment