verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Lightning Network’ün Kapasitesi Büyümeye Devam Ediyor

Lightning Network protokolü son zamanlarda yaşanan gelişmelerle birlikte iyice büyüdü ve ağdaki toplam düğüm sayısı 8 bini aştı.

Kripto para piyasasının en büyük koini olan Bitcoin’deki belli başlı sorunları çözmek için geliştirilen Lightning Network protokolü büyümeye devam ediyor. 1ML.com gibi kaynaklara göre Lightning Network’teki toplam düğüm sayısı geçtiğimiz gün itibariyle 8 bin barajını aştı.

Bu veriler, Lightning Network’ün toplam ödeme kapasitesinin 1026 BTC (yaklaşık 5.37 milyon dolar) olduğunu gösteriyor.

Lightning Network özelikle geçtiğimiz birkaç ay içerisinde yoğun ilgi görmeye başladı. Bunun başlıca sebepleri arasında Lightning Network’ü destekleyenlerin sayısında bir artış görülmesi yer alıyor. Bu isimlerden birine örnek olarak Twitter CEO’su Jack Dorsey‘yi gösterebiliriz.

Kripto para sektöründeki bazı isimler Lightning Network’ü destekerken bazı isimler daha farklı bir tavır sergiliyorlar. Bitcoinist tarafından yapılan bir haber, bazı uzmanların Lightning Network’ün sıradan Bitcoin kullanıcılarına hitap etmediğini öne sürüyor.

Lightning Network, kripto para topluluğundaki bir kesim tarafından eleştirilse de gelişmeye devam ediyor. Ancak bu gelişim süreci tam olarak ne şekilde ilerleyecek veya ne zaman tamamlanacak henüz bilinmiyor.

Leave a comment