Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kapanmayı Düşünen Kripto Para Platformu 150 Milyon Dolar Satış Yapacak!

Nakit sıkıntısı çeken ve kapanabileceğini bildiren kripto para borsası Bakkt (BKKT), faaliyetlerine bir süre daha devam edebilmek için gerekli çözüme ulaştı.

Sadece 1 hafta önce ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvuruda bulunarak ciddi bir nakit sıkıntısı çektiğini belirten ve faaliyetlerini sürdürme konusunda büyük endişelerini paylaşan Bakkt, geçici çözüme kısa sürede ulaştı.

Düzenleyici kuruma yaptığı başvuruda, 150 milyon dolar değerinde menkul kıymet satışı yapmak istediğini belirten borsa, istediği onayı aldı. Bakkt’ın kısa süre içerisinde satışları gerçekleştirerek 150 milyon doları bilançosuna eklemesi bekleniyor. Bu şartlar altında şirketin en azından önümüzdeki 12 ay boyunca faaliyetlerini sürdürebileceğini ve bu dönemde daha sürdürülebilir çözüm arayışlarına gireceği düşünülüyor.

Starbucks müşterilerinin Bitcoin ile kahve satın almalarına yardımcı olmak amacıyla 2018’de tanıtılan ve 2020 yılında halka açılan şirketin hisseleri de büyük oranda değer kaybetti. BKKT sadece bu yıl içerisinde %70 değer kaybederek 0,79 dolara kadar geriledi. Fakat bu pozitif gelişmenin ardından şirketin hisseleri %30’luk bir toparlanma yaşayarak tekrardan 1,02 doları gördü.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!