Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kıdemli Trader Bitcoin’de Büyük Yükseliş İçin Kilit Fiyatı Paylaştı: Geçilmesi Gerek!

Finans piyasalarında 25 yıldan fazla çalışan trader Jordan Lindsey, Bitcoin’deki (BTC) olası rallinin 30 bin dolar seviyesine bağlı olabileceğini öne sürdü.

Kıdemli trader Jordan Lindsey 20 Haziran tarihinde resmi sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı gönderide, Bitcoin 3 günlük grafiğine işaret ederek 30 bin dolar seviyesini vurguladı. Lindsey, 30 bin dolar seviyesinde yaşanabilecek yukarı yönlü bir kırılım ile Bitcoin’de ralli başlayabileceğini ima etti.

Resim

Lindsey konu hakkında şu ifadelerde bulundu:

Görünüşe göre 30 bin doların üzerinde çıkış, Bitcoin’de yükselişin onaylanması ve bir sonraki aşamaya geçilmesi için anahtar faktördür.

Yakın zamanda ABD regülatörlerinin kripto para sektörüne yönelik hukuki baskısı ve regülatif çerçevenin belirsizliği nedeniyle yatırımcıların altcoinlere ilgisi azalırken Bitcoin bu bağlamda yeniden öne çıkıyor gibi görünüyor.

Özellikle düzenleyici çerçevede, Bitcoin’in Ethereum (ETH) ve diğer altcoinler gibi üzerinde herhangi bir menkul kıymet ithamı bulunmaması onu yatırımcılar nezdinde kripto para piyasasına dair güvenli bir yatırım aracı olarak lanse ederken dünyanın en büyük varlık yönetim şirketi BlackRock’ın spot Bitcoin ETF başvurusu da Bitcoin’in regülatif konumu hakkında yatırımcılara güven veren gelişmeler arasında yer alıyor.

Ayrıca ABD Merkez Bankası’nın (FED) geçtiğimiz haftalarda faizi sabit tutarak sıkı para politikalarına ara verdiği yönünde uyandırdığı izlenimin de Bitcoin’de yaşanacak olası ralli için sağlam bir zemin hazırladığı düşünülüyor.

Coingecko verilerine göre son 30 gün içerisinde %0,8 değer kaybeden Bitcoin , son 24 saat içerisinde %1,4 değer kazanarak yazım itibariyle 26.758 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!