Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Köklü Kripto Para Borsasından Satış İddialarına Cevap: Coinbase ile Hiç Görüşülmedi

Köklü kripto para borsası Blockchain.com’un Coinbase ile varlık satışı hakkında görüştüğü iddiaları kaynaklar tarafından yalanlandı.

Konuya aşina kaynaklar basına verdiği demeçlerde, Blockchain.com’un varlıklarını satmak adına Coinbase’in de aralarında bulunduğu kripto para şirketleriyle görüştüğü iddialarını yalanladı. Borsa tarafından yapılan açıklamalarda, Blockchain.com’un bir varlık satıcısı değil alıcısı olduğu vurgulandı.

Yakın geçmişte Decrypt tarafında ortaya atılan iddiada, Blockchain.com’un üst düzey yöneticilerinin Coinbase dahil birçok kripto para şirketi ile varlık satışı hakkında görüştükleri belirtilmişti. Decrypt, iddialarını Blockchain.com ve Coinbase yöneticilerinin görüşmesinin ayarlanmasına dair oluşturulmuş bir e-postaya dayandırmıştı.

Kaynaklar, Blockchain.com’un herhangi bir varlık satma planı olmadığını ve Coinbase ile daha önce bu konuda hiç görüşülmediğini dile getirerek iddiaları yalanladı. Ancak borsanın sermaye artırımı planı kapsamında, likit olmayan varlıklarını satarak likit pozisyona ulaşma çabaları kaynaklar tarafından doğrulandı. Konu hakkında açıklama yapan bir Blockchain.com sözcüsü şu ifadeleri kullandı:

Şirketin herhangi bir iştiraki satılık değil. Blockchain.com bir varlık satıcısı değil varlık alıcısıdır.

Yakın zamanda borsanın %28 küçülmeye gideceği ve 110 personelini işten çıkaracağı duyurulmuştu. Borsa, iflas eden kripto hedge fonu Three Arrows Capital’a (3AC) verdiği 270 milyon dolarlık borcunu geri alamadıktan sonra ödemeler dengesinde çeşitli aksaklıklar yaşamıştı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!