Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ayı Piyasası Köklü Kripto Para Şirketinin de Belini Büktü: Küçülüyor

Köklü kripto para şirketi Blockchain.com %28 küçülmeye gideceğini ve 110 personelini işten çıkaracağını duyurdu.

Coindesk’in haberine göre Blockchain.com tarafından yapılan açıklamada, şirketin %28 küçülmeye gideceği bununda 110 personelin işten çıkarılacağı anlamına geldiği duyuruldu. Bir Blockchain.com temsilcisi e-posta yoluyla yaptığı açıklamada, “Kripto ekosistemi, geçen yılın zorluklarından sonra rotasını düzeltirken önemli rüzgarlarla karşı karşıya” ifadelerini kullandı.

Şirket, etkilenen tüm çalışanların ayrıntıları ülkeye göre değişen kıdem tazminatı paketleri aldığını söyledi. Mayıs ayında yaşanan Terra (LUNA) çöküşünün ardından iflas eden Three Arrows Capital‘e (3AC) verdiği 270 milyon dolarlık borcunu geri alamayan Blockchain.com, içine düştüğü finansal darboğazı atlatmak için temmuz ayında iş gücünü azaltmıştı.

Öte yandan kripto para piyasasındaki şirketler son bir haftalık süreçte adeta “küçülme yarışına” girdi. Geçtiğimiz günlerde, Coinbase 950 çalışanın işine son verdiğini, Ethereum geliştirme firması ConsenSys‘in de 100 ya da daha fazla çalışanı işten çıkarmayı planladığı duyurmuştu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!