Yerel bir Kolombiya gazetesi olan El Tiempo'nun 29 Ağustos tarihli haberine göre, Kolombiya Devlet Başkanı Ivan Duque yakın zamanda kripto para ve blockchain startup firmaları...

Kolombiya Devlet Başkanı Kripto Firmaları İçin Vergi Muafiyeti Sözü Verdi

Yerel bir Kolombiya gazetesi olan El Tiempo’nun 29 Ağustos tarihli haberine göre, Kolombiya Devlet Başkanı Ivan Duque yakın zamanda kripto para ve blockchain startup firmaları için vergi indirimi yapma sözü verdi.

Duque, her yıl düzenli olarak Kolombiya’nın Cartagena de Indias bölgesinde yapılan uluslararası bilgi ve iletişim teknolojileri konferansı olan ANDICOM esnasında açılış konuşmasını yaptı. Başkanın yaptığı açılış konuşmasına şu an YouTube üzerinden ulaşılabilmekte.

Duque teknolojiye, özellikle robotik ve yapay zekaya ”kafayı takmış” olduğunu itiraf etti. Kendisi daha sonra Kolombiya’nın bilgi ve iletişim teknolojileri endüstrisi açısından kendi düzenleyici kurumuna ihtiyaç duyduğunu da söyledi ve dijital bir topluluk ve değişim oluşturmak için bir yüksek kurul oluşturma sözü de verdi.

Duque’ye göre gelişmiş teknolojiler yolsuzluk gibi konularla baş etmeye yardımcı olmanın yanı sıra, güvenlik, adalet ve tıp gibi konularda da çok faydalı olabilir. Başkan daha sonra kamu fonlarını takip etmek ve olağan dışı durumları tespit etmek için blockchain ve yapay zeka teknolojilerinden faydalanılacağını da ifade etti.

Kripto para endüstrisine de değinen Duque, bir şartla kripto para birimleri ile ilgili işletmelerin 5 yıl boyunca kira vergilerinden muaf olacağını da müjdeledi: bir kaç yeni iş pozisyonu yaratmak.

Ivan Duque Kolombiya’nın mevcut devlet başkanı ve kendisi Mayıs ayında yapılan seçimleri kazanması sonrası tam olarak 2018 yılının Ağustos ayında göreve geldi. Kendisi teknolojik konularda sahip olduğu bilgi birikimi ile sık sık kripto para ve blockchain ile ilgili haber bültenlerinde yer bulmaya başladı.

 

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.