verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kore Gümrük Müsteşarlığı, Madencilik Ekipmanları İle İlgili Yeni Düzenlemeler Yaptı

Güney Kore basınında çıkan haberlere göre, Güney Kore gümrük bakanlığı, kripto para madencilik ekipmanlarının ithalatına ilişkin yeni kurallar getirdi. Buna göre artık madencilik ekipmanlarının, ülkeye giriş yapmadan önce güvenlik prosedürlerini yerine getirip getirmedikleri kontrol edilecek.

Kore hükümetinin böylesi bir adım atmasının altında yatan nedenin ülkede kripto para madenciliğine giderek artan ilgi olduğu belirtiliyor. Geçtiğimiz ay, ülkeye toplam 1.2 milyon dolar değerinde madencilik ekipmanı giriş yaparken, Güney Kore hükümeti kötü ve kalitesiz üretilmiş ekipmanların, ülkede yangın riskini arttırmasından korkuyor.

Yeni Kurallar Geldi

Güney Kore Gümrük Bakanlığı, ülkeye ithal edilen ürünlerin güvenlik durumları ile ilgili yeni bir düzenleme yaparken, diğer ürünler ile birlikte düzenlemeden kripto para madencilik ekipmanları da nasibini aldı. Şu aşamada net olarak 292 ayrı ürün türünün kurallara tabii olduğu belirtilirken bu rakamın 7 bin 382’ye dek çıkabileceği de belirtildi.

Kripto para madencilik ekipmanlarına ülkede son bir ayda 1.2 milyon dolar harcandığı belirtilirken, bu ekipmanlarının ciddi yangın riski olduğu ve bu sebeple de Kore hükümetinin ancak bir dizi testten geçen ekipmanları ülkeye alacağı belirtildi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment