Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Koreli Yatırımcılar Bu Altcoinleri Tercih Ediyorlar

Güney Koreli kripto para yatırımcıları, Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paraların yerine altcoinlere yatırım yapmayı tercih ediyor.

DeSpread Research tarafından yapılan araştırmaya göre Güney Kore’deki yatırımcılar, piyasadaki büyük coinlerin yerine daha küçük altcoinleri tercih ediyor:

“Upbit’teki bireysel yatırımcıların çoğunluğu, yüksek getiri potansiyeli olan altcoinlere yoğun bir ilgi gösteriyor ve bunun beraberinde gelen riskleri de kabulleniyor. Altcoin ticaretinin Kore pazarındaki büyük payının sebeplerinden biri bu.”

Dünya genelindeki kripto para borsalarının büyük kısmı, yılın başından beri hacim konusunda düşüş yaşıyor. Ancak rapora göre ülkenin en büyük kripto para borsası olan Upbit, özellikle Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) karşısında aldığı zaferin ardından hacimde bir artış yaşadı.

Global işlem hacmine olan katkıları bakımından Koreli yatırımcılar, özellikle LOOM, XEC, FLOW, STX, BSV, KAVA, ZIL, KLAY, CRO ve IOTA gibi altcoinlere ilgi gösteriyorlar.

Global borsalarda Bitcoin ve Ethereum’un işlem hacimleri büyük olsa da bunların Kore borsalarındaki hacmi, genele kıyasla küçük kalıyor.

Kore Mali İstihbarat Birimi tarafından yapılan bir ankete göre 2023 itibarıyla ülkede nüfusun %10’undan fazlasına denk gelen, 6 milyon kripto para yatırımcısı bulunuyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!