verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

KPMG Kanada, Bu Sefer Bilançosuna NFT’ler Ekledi

Bağımsız denetim şirketi KPMG’nin Kanada kolu, bilançosuna NFT’leri ekledi.

Uluslararası düzeyde denetim, vergi ve danışmanlık hizmetleri sunan KPMG’nin Kanada kolu, şirket bilançosuna kripto para eklemeden önce bu hamlenin doğuracağı hukuki ve itibari sonuçların değerlendirilmesi için kurum içerisinde özel bir denetim komitesi kurduktan sonra doğrudan kripto para yatırımı yapmıştı.

Şimdi de NFT’leri bilançosuna ekleyen Şirketin Danışmanlık Hizmetlerinin Yönetici Ortağı Benjie Thomas, NFT alımına ilişkin açıklamasında:

NFT’ler şirketlerin müşteri ile arasındaki etkileşimin yeni bir yoludur. Şirket bilançosuna NFT eklememiz, NFT’lerin sürekli olarak değerlenmesine değil de WoW NFT’lerinin değerine ve misyonuna inancımızı yansıtıyor. Kurumsal bir NFT stratejisi oluşturma konusunda rehberlik yapabilmek için iyi durumdayız.

dedi.

Thomas’ın açıklamasında belirttiği WoW (World of Women) topluluğunun asıl amacının Web3’te kadın sanatçılar için fırsatları ve teşvikleri artırmak olduğu söyleniyor. Bu topluluğun yaptığı girişimler daha fazla kadın sanatçıyı kriptoya ve NFT’ye yönlendiriyor. Topluluk ayrıca, küresel kadın sorularının çözümünde ve çeşitli hayır işlerinde bulunuyor.

Kripto dünyasında kadınların erkeklere oranla çok daha az olduğunu belirten KPMG’nin Ortağı ve Ulusal Risk Danışmanlığı Lideri Nancy Chase:

Kadınlar kripto para piyasasında yeterince temsil edilmiyor. Kadınları destekleyen WoW koleksiyonunu alarak ilk NFT alımımızı yapmaktan gurur duyuyoruz.

açıklamalarında bulundu.