verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kripto Fiyatları Hareketlendi, Ether 1.700 Doların Üstüne Çıktı

Kripto para piyasası genelinde olumlu bir atmosfer seyrederken, The Merge rüzgarını arkasına alan ether (ETH) 1.700 dolar seviyesini aştı.

CoinGecko verilerine göre kripto para piyasasının toplam değeri son 24 saat içerisinde %9,4 oranında artarak 1,14 trilyon dolara çıktı.

Önümüzdeki sonbaharda gerçekleşmesi beklenen ve Birleşme olarak bilinen The Merge güncellemesine hazırlanan ether, bu hareketlilik esnasında akşam saatleri itibarıyla 1.700 doların üstüne yükseldi.

Ethereum geliştiricileri bundan birkaç saat önce Birleşme güncellemesi öncesi Goerli testnetinde yapılacak son provanın tarihini duyurmuştu.

Ether fiyatı, şu anki haliyle hala kendi rekorundan bir hayli uzakta. ETH, geçtiğimiz yılın kasım ayında yaklaşık 4.800 dolar seviyesine kadar yükselmişti. Yine de, bundan iki hafta önceki fiyatına bakıldığında, ETH’de %40’tan fazla bir değer artışı söz konusu.

Lider kripto para bitcoin (BTC) ise yazım sırasında 23.797 dolardan işlem görüyor. BTC, yine bugün akşam saatlerinde kısa süreliğine 24.100 doların üstüne kadar çıktı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!