Lider kripto para birimi Bitcoin'in %10, Litecoin'in %30 civarı artış yaşamasından sonra genel olarak bütün kripto para piyasası yeşile büründü ve kripto para yatırımcıları şuan...

Kripto Para Analisti Uyardı: Ümitsizlik Dalgası Bitcoin’i Yeni ‘Rekor’ Düşüşlere İtebilir!

bitcoin saldırı

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in %10, Litecoin‘in %30 civarı artış yaşamasından sonra genel olarak bütün kripto para piyasası yeşile büründü ve kripto para yatırımcıları şuan için umutlu gözüküyor. Bitcoin kısa vadede yaşadığı düşüşü, geçtiğimiz hafta yaşanan yükseliş ile telafi etse de, bir ay ve daha uzun süredir yaşanılan değer kaybı hala telafi edilemedi.

Bir kripto para analisti de bu konuya dikkat çekti ve Bitcoin’in satış baskısının en son ayağında ciddi bir düşüş daha görüp, 2.400 dolar seviyesine kadar inebileceğine değindi. Söz konusu düşüşten sonra dibin bulunması ve alıcıların piyasaya giriş yapması ise Bitcoin’i tekrardan 6.000 dolara kadar çıkartabilir.

Basın saatine göre %0.48’lik bir yükselişe sahip olan BTC, 3.643 dolardan alıcı bulmakta ve toplam piyasa hacmi olarak da 63 milyar doların üzerinde yer alıyor. BitOoda isimli danışmanlık firmasının kurucusu ve CEO’su olan Tim Kelly, Bitcoin’in şuan için 2.000 dolar seviyesine kadar düşebileceği ve daha sonra ciddi bir rallinin başlayabileceği konusunda iddialı.

”Şuan için piyasa toparlanmaya başlamadan önce, son bir çaresizlik dalgasının bizi 2.000 dolar ortalarına veya üst seviyelerine taşımasını bekliyoruz. Tabii ki yanılıyor olabiliriz ve 2018 yılının en düşük seviyesi geçilene kadar, satış baskısının bitmiş olma ihtimali de mevcut.”

Kelly’e göre dip seviyenin bulunmasından sonra başlayan yükseliş, 4.030 ve 4.300 dolara çıkıp, biraz daha ivme ile 6.000 dolarlık destek seviyesine bile ilerleyebilir ve piyasayı tekrardan şahlandırabilir. Tabii ki konu kripto para piyasası olduğu için, masada her ihtimale yer olması zorunlu.

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.